2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi Sınavı Cevap Anahtarı Duyurusu

KPSS ‘de günün son oturumunun yapılmasının ardından 2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi sınavı cevap anahtarı yayınlandı

ÖSYM Başkanlığı Resmi Sitesinden yaptığı açıklamada bugün sona eren sınav ile beraber Temel soru kitapçığı ve cevap anahtarının yayınlandığını açıkladı.

2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi sınavı cevap anahtarı

İşte ÖSYM’nin o açıklaması;

24 -25 Eylül 2022 tarihlerinde uygulanan 2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi oturumlarına ait (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Hukuk, İktisat, Maliye, İşletme, Muhasebe ve İstatistik) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’ları aşağıdaki bağlantıda erişime açılmıştır.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 25 Eylül 2022 tarihinde saat 16.40’tan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabilecektir. Temel soru kitapçığı görüntüleme süreci, 05 Ekim 2022 tarihinde saat 23.59’da sonlanacaktır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi sınavı cevap anahtarıPin
ÖSYM Duyuru Görseli

ÖSYM’den 2022-KPSS Lisans Adayları Uyarı Mesajı

Oyla post
Yorum yapın