2022 TOKİ kura çekimi tarihi belli oldu

Yüzyılın sosyal konut projesi olarak adlandırılan TOKİ projesinde son başvurular 31 Ekim 2022’de. 2022 TOKİ kura çekimi tarihi de belli oldu.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, kura çekiminin ne zaman yapılacağıyla ilgili tarih verdi. Peki, TOKİ kura çekimi ne zaman?

Pin

2022 TOKİ kura çekimi tarihi başvuruların hemen ardından yapılacak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Türkiye tarihinin en büyük konut projesi ile ilgili bilgiler verdi. Ömer Bulut, dev konut projesinde kura çekimlerinin 31 Ekim itibarıyla başvurular biter bitmez ilk hafta gerçekleşeceğini duyurdu. Bulut, kura çekimi sonrası başvuru bedellerinin de iade edileceğini söyledi. Buna göre; TOKİ sosyal konut kura çekimi Kasım ayının ilk haftasında gerçekleşecek.

Başvurular için son tarih yaklaşıyor

Türkiye tarihinin en büyük konut projesi olan TOKİ’nin duyurduğu çalışma ile ilgili başvurular 14 Eylül’de başlamıştı. Sosyal konut projesine başvuruların tamamlanması ile ilgili tarih ise 31 Ekim.

Buna göre; Proje ilindeki Ziraat Bankası ve Halk Bankası yetkili şubeleri ve e-Devlet aracılığı ile yapılacak başvurular, 14 Eylül- 31 Ekim arasında kabul edilecek. e-Devlet başvuruları ise 28 Ekim’de sona erecek.

Başvuru esnasında yatırılan 500 TL ücret kura sonucunun olumsuz sonuçlanması halinde başvuru yapana iade edilecek.

4.5/5 - (2 votes)
Yorum yapın