Adli Sicil işlemleri e-devlet’de

Vatandaşların hayatlarına kolaylık katan bir hizmet daha! Artık adli sicil işlemleri e-devlet üzerinden kolayca halledilebilecek. Adli sicil silme ve düzeltme talebi başvurularının bugün itibarıyla e-Devlet Kapısı’ndan alınacak.

e devlet girişPin

Adli sicil silme ve düzeltme başvuruları artık e-devlet üzerinden…

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, adli sicil silme ve düzeltme talebi başvurularının bugün itibarıyla e-Devlet Kapısı’ndan alınacağını bildirdi.

Başkan Koç, işlemlerin daha önce Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’ne bizzat gidilerek ya da posta veya kurumlar aracılığıyla dilekçe gönderilerek yapıldığını artık bu işlemlerin de e-devlet sayesinde online yapılabileceğini kaydetti. Koç açıklamalarına şöyle devam etti: “Vatandaşlarımız bundan böyle söz konusu başvurularını hızlı ve kolay bir şekilde e-Devlet Kapısı üzerinden de yapabilecekler ve başvurularının durumunu yine e-Devlet Kapısı üzerinden takip edebilecekler. Başvuru sonuçları, e-Devlet Kapısı’nda görülebileceği gibi SMS yoluyla da vatandaşlara iletilecek.”

Adli Sicil İşlemleri e-devlet üzerinden nasıl yapılır?

Adli sicil düzelme ve silme başvurusu için ilgili hizmete e-devlet üzerinden giriş yapmamız gerekir. E-devlet sitesine giriş yapıp TC kimlik no ve şifremizle sayfamıza giriş yapalım. Ardından arama kısmına “Adli Sicil Silme ve Düzeltme” yazdığınızda karşınıza çıkan sonuç alttaki resimdeki gibi olacak ve o sonuca tıklayınız

Adli Sicil İşlemleriPin
Adli Sicil İşlemleri e-devlette

Ardından alttaki görseldeki gibi “yeni başvuru” kısmına giriyoruz. Karşımıza bilgilerimiz çıkacak. Bu bilgilerin doğruluğunu teyit ettikten sonra var olan kaydınız için işlemlere başlayabilirsiniz.

adli sicil silme ve düzeltme başvurusuPin
Başvuru ekranı

E-Devletten Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Yapmak

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın