Akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi. Benzin ve Motorin fiyatı düşecek!

Geçtiğimiz hafta zamlanan akaryakıt fiyatlarına indirim bekleniyor. Benzin ve motorin fiyatında indirim beklenirken Brent Petrol’de gün içerisindeki düşüş yüzde 2 yi aştı

Temmuz ayını üst üste zamlarla kapatan benzin ve motorinde bu kez indirim bekleniyor. Brent petrolde gün içerisindeki kayıp yüzde 2 yi aşmış durumda.

Benzin ve Motorin fiyatıPin
Brent Petrol fiyatı (1/9/2022 13:08)

Benzin ve Motorin fiyatında düşül bekleniyor

Sektör kaynaklarının aktardığına göre benzin fiyatına 1.15₺ ve motorin fiyatına 1.85₺ indirim bekleniyor. Gün içerisindeki gelişmelere göre indirim tutarlarında farklılıklar olabileceği söylenirken indirimin bu gece yapılması bekleniyor.

Petrol, küresel bir yavaşlamanın enerji talebine zarar vereceğine ilişkin endişelerin, OPEC+ arzında potansiyel bir kesinti ve ABD ham petrol stoklarında önemli bir düşüş de dahil olmak üzere yükselişe işaret eden gelişmeleri gölgede bırakmasıyla Eylül ayına düşüşle başladı. Petrol fiyatlarında 28 ayın en uzun düşüş serisi yaşanırken akaryakıt fiyatları için indirim beklentisi oluştu.

LPG fiyatlarında da indirim beklentisi var ancak bu indirimin hafta başında yapılabileceği açıklandı

Son haberimiz: 2022 KPSS Ortaöğretim Başvuruları Başladı. İşte başvuru detayları

Güncelleme: Akşam saatlerinde yapılacak indirimle ilgili sektör kaynaklarından gelen bilgilere göre benzine 1.50 TL, motorine ise 2 lira 42 kuruş indirim yapılacak.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın