Anadolu Vakfı burs başvuruları için son gün 30 eylül

Anadolu Vakfı burs duyurusunu yayınlamıştı. Anadolu Vakfının bursuna başvuru yapmak isteyen üniversite öğlencileri için son gün 30 eylül 2022 olarak belirtildi.

Burs başvuruları her yıl 01 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında tarihler arasında web sitemiz üzerinden (www.anadoluvakfi.org.tr) alınmaktadır. Duyurular, Anadolu Vakfı web sitesi ve sosyal medya hesapları aracılığıyla yapılmaktadır.

burs formuPin

Anadolu Vakfı Bursu Başvuru Şartları

Anadolu Vakfı bursu başvuru yapacak kişi TC Vatandaşı olmalı, ve dar gelirli olarak tabir edilen sınıfta yer almalıdır. Yurt içindeki devlet okullarına ya da %100 burslu olarak vakıf üniversitelerinin lisans programlarına kayıtlı olmak gerekmektedir. Açık öğretim, ön lisans ve uzaktan öğretim ile eğitimini sürdürenler bu bursa başvuru yapamazlar

Üniversite lisans programlarında okuyan tüm sınıf seviyesindeki adaylar başvuru yapabilir. Öncelik hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerine verilir.

Anadolu Vakfının bursuna başvuru yapanların diğer kurumlardan burs alması önemli değildir. Yani başka burs kaynağı olsa dahi Anadolu Vakfının bu olanağına başvuru yapılabilir

Anadolu Vakfı bursu karşılıksız olup öğrenciye, şartlı hemşirelik bursu hariç bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez. Özel yetenek sınavıyla üniversiteye giren, özellikle sanat ve spor dallarında da okuyan öğrencilerine burs imkanı sağlanıyor.

Motorinde büyük indirim beklentisi

Burs Başvurularının Değerlendirilmesi

  • Akademik başarı ve öğrencinin gelir durumu dikkate alınarak sıralama yapılır.
  • Ön değerlendirmeler sonucunda oluşturulan mülakat listelerindeki adaylarla yapılacak görüşme esnasında bursiyer adayına ilişkin değerlendirme ve izlenimler ile nihai karar verilir.

Mülakat sürecine alınacak adaylara e-mail ve telefon yolu ile bilgilendirme yapılmaktadır. Her aday ile birebir mülakat görüşmesi gerçekleştirilmektedir. Bu mülakatlarda kendinizi tanıtmanız, kariyer ve hedefleriniz hakkında bilgi vermeniz beklenmektedir.

Burs sonuçları, Aralık ayının ilk haftası www.anadoluvakfi.org.tr  adresinden duyurulmaktadır. Başvuru yapan adaylar, TC kimlik numaraları ile başvuru sonuçlarını sorgulayarak öğrenebilmektedir.

anadolu vakfı burs başvuru formuPin
Başvuru formu

Gerekli evraklar

Bursiyer seçilen öğrencilere, Vakıf tarafından e-posta ile evrak listesi iletilecek olup istenilen belgelerin belirlenmiş olan tarihe kadar Anadolu Vakfı’na posta ile gönderilmesi gerekmektedir. Belgeler eksik ise işleme alınmaz ve öngörülen sürede belgelerin tamamı Anadolu Vakfı’na ulaşmadığı takdirde bursiyer hakkını kaybeder.

Anadolu Vakfı Burs Başvuru Formu

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın