Ankara Büyükşehir Belediyesinden 180 bin öğrenciye yeni eğitim yılı desteği devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni eğitim yılı desteğini sürdürüyor. Başkent kartlara yüklenen eğitim yardımı ile öğrencilerin kırtasiye ihtiyacı karşılanabiliyor.

Devletbasvurusu.com olarak daha önce dile getirdiğimiz ABB ‘den Öğrenciler Başkent Kart ile kırtasiye alışverişi yapabilecek haberimizin detayları belli olmaya başladı.

yeni eğitim yılı desteğiPin
ABB yeni eğitim yılı desteği

ABB ‘den yeni eğitim yılı desteği programı “Eğitimde fırsat eşitliği

ABB geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına eğitim desteğinde bulunacak. Sosyal yardım alan 108 bin ailenin Başkent Kartlarına 180 bin 150 çocuğun eğitim ve kırtasiye masrafları için pazartesiden itibaren kişi başı 300 TL, toplam 54 milyon 45 bin TL yükleme yapılacak.

Sosyal yardım alan ailelerin okula gidecek çocukları için 5 Eylül 2022 tarihinden itibaren kişi başı 300 TL eğitim ve kırtasiye desteği yapılacak.

108 binden fazla aile yararlanabilecek

Eğitimde fırsat eşitliği kapsamındaki bu projeden tam olarak 108 bin 810 ailenin 180 bin 150 çocuğu faydalanabilecek. ABB bünyesinde sosyal yardım alan ailelerin faydalanacağı projeye göre kırtasiye masrafları için kişi başı 300’er liradan toplam 54 milyon 45 bin TL tutarında destek yapacak. 300’er TL’lik destek tutarının ailelerin Başkent Kart’larına yüklenmesine pazartesi günü başlanacak.

Başkent Karta yapılan yüklemeler sadece kırtasiye hizmeti veren işletmelerde kullanılabilecek.

ABB Başkanı Mansur Yavaş, konuyla alakalı sosyal medya üzerinden bir mesaj paylaştı.

Yavaş attığı mesajda “Fırsat eşitsizliğinin geleceğimizin önüne geçmesini, evlatlarımızın ışığını gölgelemesini istemiyoruz. Sosyal yardım alan 108.810 ailemizin 180.150 çocuğuna kişi başı 300’er TL’den toplam 54.045.000 TL kırtasiye desteğimizi Pazartesi günü Başkent Kartlara yükleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın