Bakan Vedat Bilgin EYT için tek formül dedi. İşte o formulün detayları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den dikkat çeken bir açıklama geldi. Masada tek formül olduğunu duyurdu. Milyonlarca kişi o formülün detaylarını araştırmaya başladı.

EYT için tek formülPin
EYT Yasası

Bakan Bilgin: Masada EYT için tek formül var

Türkiye 2023 seçimlerine doğru giderken milyonlarca EYT’linin beklediği formül netleşiyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için çalışma grubu oluşturulmuştu. Erken emeklilik hayali kuranlar için yeni EYT düzenlemesinin yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

EYT düzenlemesiyle ilgili formüller vatandaşlar tarafından araştırılırken, son noktayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin koymuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, masada tek formülün olduğunu açıklamıştı. Daha önce Son dakika! EYT’liler için fazla prim avantajı haberimizde de bazı esaslara değinmiştik.

Bilgin’den açıklama: “Kamuoyunda saçma sapan formüller var. Bu formüller adına konuşanlar var. Hollanda, Almanya modellerinden bahsediliyor, bunlar doğru değil. Masamızda sadece bir tane EYT formülü var. Kamuoyunda konuşulan modeller doğru değil. Biz zaten 62 yaşında çalışanları emekli ediyoruz.”

TRT‘de yer alan habere göre, erkeklerde 9000 gün ve 25 yıl, kadınlarda 7200 gün ve 20 yılı tamamlayanlar emeklilik hakkı kazanacak.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın