Bayburt Vakfı burs başvuruları 10 Eylül 2022’de başlıyor

Bayburt Vakfı bu yıl öğrencilere maddi destek sağlayacak. Başarılı ve maddi durumu yetersiz öğrenciler burstan faydalanabilecek

Bayburt VakfıPin
Bayburt Vakfının katıldığı bir etkinlik

Kurum yaptığı açıklamada “Bayburt Eğitim, Kültür ve Hizmet Vakfı öğrencilerimize burs sağlamaktadır. Burs başvurusu yapmak için BAŞVURU FORMU‘nu indirip istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra [email protected] adresine gönderebilirsiniz.” dedi.

Bayburt Vakfı Burs Başvuru Formu

Bayburt Vakfı Hakkında

Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet vakfı Fatih 3.Asliye Hukuk Hakimliği’nin 30.09.1996 tarih ve 1996/749 sayılı kararı ile kurulmuş olup, Türk Medeni Kanunu çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Merkezi İstanbul ili, Fatih ilçesinde olan vakfın adresi Kızılelma Caddesi Ahmet Hikmet Sokak No:37 Fındıkzade Fatih İstanbul’dur.

Vakfın Amacı

Üniversitede eğitim gören ancak maddi imkanlardan yoksun Bayburt’lu çocukların eğitim ve öğretimlerini temin için burs vermek, nakdi ve nakdi olmayan yardımlar yapmak, barınma, beslenme, sağlık gibi ihtiyaçlarına yardımcı olmak, yurtlar, öğrenci merkezleri, spor alanları, sağlık kuruluşları, v.b kuruluşlar açmaktır.

Eğitim ve öğretim döneminde olan çocuk, genç ve yetişkinlerin akılcı, bağımsız düşünebilen, çağdaş, araştırmacı bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmak, iyi bir eğitim almalarını ve meslek sahibi olmalarını sağlamak, maddi imkansızlıklar sebebiyle okuyamayan kişileri destekleyerek, eğitim ve öğretimlerine devam edebilmeleri için gerekli maddi imkanları sağlamaktadır.

Sarus Yazılım Burs Veriyor

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın