Benzinli araç sahiplerini üzen haber

Motorine gelen üst üste zamlar sonrası gelen haberler benzinli araç sahiplerini üzen haber geldi. Brent petrol fiyatları ne seviyede?

Akaryakıt fiyatları ile mazot ve benzin fiyatı son dakika gelişmeleri ile vatandaşların gündeminde kalmaya devam ediyor. Brent petrol ve dolar/TL kurundaki hareketliliğe göre şekil alan akaryakıt fiyatları, ay boyunca motorin fiyatlarına büyük ölçüde zam olarak yansımıştı. 

Benzinli araç sahiplerini üzen haberPin

Benzinli araç sahipleri zam haberlerine üzüldü

Benzin ile motorin dahil akaryakıt fiyatları üzerinde etkili olan petrol fiyatları Cuma günü yüzde 2’ye yakın sert bir düşüş yaşadı. Perşembe gününü 95,04 dolardan kapatan Brent petrolün varili, haftayı 93,77 dolar seviyesinden tamamladı. Akaryakıt fiyatlarındaki dolar/TL kuru ise Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın son enflasyon raporunda enflasyonu beklentiler dahilinde revize etmesi TL üzerinde nötr etki yarattı. Ancak petroldeki düşüş ve dolar/TL’deki sakin harekete rağmen Cuma günü İtalya/Genova fiyatlarındaki kapanışlar nedeniyle benzin litre fiyatı için bu gece 71 kuruşluk yeni bir zam yapılacağı öğrenildi.

Bu zamla birlikte İstanbul’da benzinin litre fiyatı 20,66’dan 21,37’ye, Ankara ve İzmir’de 20,80’den 21.51’ye yükselecek.

Yargıtay’dan fazla mesai kararı

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın