Boğaziçi Üniversitesi 2 Personel Alacak. Maaş 18 Bin TL

Boğaziçi Üniversitesi istihdam edilmek üzere iki personel alacağını duyurdu. Maaş 18 Bin TL olarak belirlenirken aranan adaylar hakkında detaylara da yer verildi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan ilana göre; Üniversite Bilgi İşlem Daire Başkanlığına tam zamanlı çalışma prensibiyle istihdam edilecek kamu personeli alımı yapılacak. Adaylara maaş 18 Bin TL olarak belirlendi. Alım yapılacak olan kadroya 2 Sistem Uzmanı alınacak.

Maaş 18 Bin TLPin
Duyuruda belirtilen bazı hususlar

Sistem Uzmanı alımında KPSS şartı var mı?

Başvuruda bulunacak adayların 2020 yılında yapılan KPSS de KPSSP3 puanı ile son
beş yıl içinde yapılan İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavına (sınavlarına) girmiş olması gerekmekte olup, yazılı ve sözlü sınavlara çağrılacak adayların belirlenmesinde; KPSS P3 puanının %70’i ile YDS veya denkliği kabul edilen Yabancı Dil Sınav puanının %30 u alınarak oluşturulacak olan toplam puan temel alınacak.

kampüsPin
Boğaziçi Üniversitesi

Kamu Personeli Alımı Genel Başvuru Şartları – Maaş 18 Bin TL

Adaylar için belli başlı aranan şartlar ise şöyle belirlendi:
-18 yaşını doldurmuş olmak,
-TC vatandaşı olmak,
-Üniversitelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
-Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 ile 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak,
-Güncel programlama dillerinden en az iki tanesini bildiğini beyan etmek zorunluluğu,
-Erkek adayların askerlik çağına gelmemiş gelmiş iste yapmış ya da muaf durumda olması,

Rektörlüğün yaptığı açıklamada; Sınava çağırılacak adayların sıralaması en yüksek toplam puandan en düşük toplam puana doğru yapılacağı ve ilan edilen bilişim personeli sayısının 10 (on) katı kadar aday sınava çağrılacağı açıklandı.

Daha önceki iş hayatında sanallaştırma sistemleri yöneticisi ya da uzman pozisyonunda çalışmış olmanın dışında UNIX, AIX veya Linux işletim sistemleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak gerekiyor.

Üniversitenin duyuru sayfası için buraya

boğaziçi üniPin
Kampüsten bir görüntü

Memur Alımı İlanı Başvuru Süreci ve Zamanı

Başvuru tarihleri 3-12 Ağustos 2022 olarak açıklanırken, adayların şahsen veya posta yoluyla en geç son başvuru gününde başvurularını Boğaziçi Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına ulaştırmış olmaları gerekiyor.

Boğaziçi Üniversitesi Sistem Uzmanı Alımları Ne Zaman?

Başvuru tarihleri 3-12 Ağustos 2022 olarak açıklanırken, yazılı sınav 2 Eylül 2022 ‘de Üniversite Rektörlüğünde yapılacak.

Başvuru için gerekli evraklar nelerdir?

Duyurusu yapılan ve kişi başı 18 Bin TL maaş verilecek sistem uzmanları başvuru yaparken, Başvuru formu ve detaylı özgeçmiş, Lisans diploması veya mezuniyet belgesinin aslı, Yurt dışında eğitim alanların diploma denklik belgesinin onaylanmış sureti, En Az 2 Programlama Dili bilindiğini gösteren belgeler, Mesleki tecrübeyi gösterir belge, KPSS Sonuç Belgesi (Belge beyan etmeyenlerin KPSSP3 puanı 70 olarak kabul edilecek.), İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuç belgesi, Adli Sicil Kaydı belgesi (Son 3 ay içerisinde alınmış), Askerlik durum belgesi gibi evraklarınızı da başvuru formlarıyla beraber teslim etmeleri gerekmektedir.

Sınav Tarihi ve Yeri de açıklandı

Belirlenen şartlara uyan kişilere yazılı sınav daveti yapılıp ilan edildikten sonra yazılı sınav 02 Eylül 2022 tarihinde saat 10:00’da, sözlü sınav 02 Eylül 2022 tarihinde saat 14:00’da Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünde yapılacak.

Adayların detaylı başvuru kılavuzuna göz atmalarını önemli belirtiyoruz.

5/5 - (2 votes)
Yorum yapın