Bolu Belediyesinden “Aile Sigortası”. 4 bin aileye her ay 2000 TL yardım

Bolu Belediye Meclis Toplantısı Ağustos Ayı Birinci Birleşiminde “Aile Sigortası” olarak duyurdukları 4 bin aileye her ay 2 bin TL yardım yapılması hakkındaki önerge oy çokluğuyla kabul edilerek, görüşülmek üzere Plan Bütçe ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale edildi.

Belediye Meclisinden Aile Sigortası kararı

CHP ‘li üyelerce sunulan teklif oylandıktan sonra oyçokluğu ile kabul edilirken Plan Bütçe ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale edildi. Başkan Tanju Özcan’ın başkanlığında toplanan Bolu Belediye Meclisi’nin kentteki ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yapılması konusunu içeren ‘Aile Sigortası’ başlıklı önerge meclise sunuldu. AKP’li Meclis üyesi Kamuran Avcı’nın çekimser oy kullandığı ‘Bolu’da ihtiyaç sahibi 4 bin vatandaşa her ay 2 bin TL yardım yapılması’ hakkındaki önerge oy çokluğuyla kabul edildi.

aile sigortası bolu belediyesiPin
Tanju Özcan (Bolu Belediye Başkanı)

CHP’li Tahsin Mert Karagöz açıklamalarda bulundu

CHP’li meclis üyeleri adına konuşan ve önerge hakkında bilgi veren Tahsin Mert Karagöz, “Bolu’da gerçekten ihtiyaç sahibi 4 bin aileye her ay 2 bin TL yardımda bulunacağız. 2023 yılı bütçemizi 1.5 milyar TL olarak hesaplarsak, 4 bin ihtiyaç sahibi hemşerimize 2 bin TL’den 12 ay boyunca 96 milyon TL verdiğimizde; bu da bütçenin yüzde 6.4’üne tekabül ediyor. 2 bin 500 kişilik elektrik ve doğalgaz yardımlarını da göz önünde bulundurduğumuzda 2023 yılı bütçemizin yüzde 10’unu bahsettiğimiz iki yardıma ayırmış bulunacağız. Merkezi hükümet enflasyonla mücadele edeceğiz derken maalesef fakirlik yarattı. Bizde Bolu’da bu yoksulluğu ortadan kaldırmak için bir adım atmış olacağız” diye konuştu.

Tanju Özcan’dan Aile Sigortası hakkında Tweet

Mülteciler konusunda sık sık çıkışlarıyla bilinen Başkan Özcan, yeni başlayacak projenin sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kapsadığını bu tweetiyle duyurdu. Ayrıca Bolu Belediyesi resmi sitesinde konuyu detaylı olarak açıkladı. İlgili Haber

Tanju Özcan’ın tweeti.

Başkan ayrıca sosyal medyadan yaptığı açıklamada ““Aile Sigortası” Bolu’da hayata geçiyor. 4 bin aileye her ay 2 BİN TL yardım…Darısı Türkiye’min başına…” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi 2 Personel Alacak

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın