Borsa Manipülatörlerine Operasyon. Kimler gözaltına alındı?

Borsa İstanbul’da bir süredir tepki toplayan şaibeli işlemler sonrası yetkililer harekete geçti. Borsa manipülatörlerine operasyon yapıldı ve gözaltılar var.

İstanbul merkezli 4 ilde, borsada işlem bazlı piyasa dolandırıcılığı yapıldığı iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 10 şüpheliden 8’i gözaltına alındı.

Borsa Manipülatörlerine OperasyonPin
BİST ‘de şaibeli işlemler sonrası çöküş

2 Borsa Manipülatörü yurt dışında

Habere göre yapılan operasyon sonucu Mehmet A olarak bilinen ünlü borsacı da göz altına alındı. Diğer araması olan 2 kişinin yurt dışında olduğu belirlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, borsa işlemlerinde örgütlü ve organize biçimde usulsüzlük yapıldığı ve Sermaye Piyasası Kanunu’na muhalefet edildiği iddiaları üzerine soruşturma başlattı. Söz konusu soruşturma kapsamında haksız kazanç sağladığı belirlenen 10 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi.

Bu kişilerin yakalanması için çalışma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İstanbul, Ankara, Muğla ve Balıkesir’de belirlenen 17 adrese operasyon düzenledi. Operasyonda 10 şüpheliden 8’i yakalanırken, 2 şüphelinin yurt dışında olduğu tespit edildi.

Gözaltına alınan zanlılar, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Geçtiğimiz günlerde borsada yaşanan şaibeli işlemler sonrası muhalefet sert tepki göstermişti. Cumhurbaşkanı da bir kaç gün önce katıldığı programda Borsa’da kısmen sıkıntılar olduğuna değinmişti.

HBO Max Türkiye’de olacak

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın