Buca Belediyesinden dar gelirlilere sosyal yardım projesi “Üzüm Kart”

Buca Belediyesi, sosyal yardım faaliyetlerinde Üzüm Kart projesi ismiyle duyurduğu hizmetin detayları ortaya çıktı. Üzümkart ‘a nasıl başvuru yapılır? Üzüm Kart kimlere verilecek detayları haberimizde

İhtiyaç sahibi ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için geliştirilen proje kapsamında hem ilçe esnafı hem de ihtiyaç sahibi ailenin kesesine katkı yapılacak.

Üzüm kartPin
ÜzümKart Projesi

Buca Belediyesinden 500 TL sosyal yardım projesi Üzüm Kart

İlçede yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere verilecek olan 500 TL’lik yardım kartı ile yurttaşlar 12 ay boyunca anlaşmalı olan marketlerden rahatlıkla alışveriş yapabilecek. Böylelikle hem dar gelirlilere ekonomik destek sağlanacak hem de ilçe esnafının bu zor dönemde nefes alması sağlanacak.

Belediye tarafından yapılan sosyal yardım faaliyetlerinin etkin ve doğru kullanımını sağlamak amacıyla başlatılan ÜzümKart projesinde kart dağıtımları yakın zamanda gerçekleştirilecek. Bu proje ile vatandaşların bütçelerine katkı sağlamayı planlayan Buca Belediyesi diğer yandan da Bucalı esnafın yüzünü güldürmeyi amaçlıyor. Kart sahipleri anlaşmalı olan Bucalı esnaftan alışveriş yaparak Buca ekonomisinin canlanmasına da vesile olacaklar.

Sağlık Bakanlığı atama başvurularında süre uzatıldı

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın