Büyük iddia! Süleyman Soylu istifa mı ediyor?

Mevcut bakanlar arasında en fazla tartışılan isimlerden birisi olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ‘nun istifa ettiği yönünde haberler sabahtan beri sosyal medyayı meşgul ediyor. İşte Milli Gazete’nin o iddiası..

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu öne sürüldü.

Süleyman Soylu istifaPin
Süleyman Soylu

Geçtiğimiz günlerde Milli Gazete muhabiri Bünyamin Güler, TV5 ekranlarında konuk olduğu programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yerine AK Parti’de yeni bir ismin İçişleri Bakanlığı’na getirileceğini öne sürdü.

Brent petrol düşüşte, akaryakıta dev indirim haberi

Süleyman Soylu istifasını daha önce de vermişti ancak…

Pandemi döneminde sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu dönemde 30 ilde yapılacak uygulama için sadece 2 saat önceden haber verip market manavda yoğun kalabalıklar oluşmasına sebep olunması sonucu Süleyman Soylu sosyal medya hesabından bir istifa mektubu yayınlamıştı.

İstifanın hemen sonrasında MHP lideri ve Cumhurbaşkanlığından açıklamalar gelmiş ve nihayetinde istifa kabul görmemişti.

Faruk Çelik iddiası gündemde

Beştepe’de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevden “affını” isterken Erdoğan’ın bu talebe ne cevap verdiği henüz bilinmiyor. Kulislerden edinilen bilgilere göre Erdoğan’ın Soylu’nun affını kabul ettiğini belirtirken, bazı çevreler bu talebi şimdilik cebinde beklettiği ifade ediliyor.

Öte yandan Soylu’nun yerine düşünülen ismin Faruk Çelik olduğu yönünde güçlü iddialar da söz konusu

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın