Çalışanlara verilen yemek bedeli vergi istisnası kapsamında

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde İTO 140. Yıl Özel Ödülleri programında konuştu. Çalışanlara verilen yemek bedeli vergi istisnası kapsamına alınacağı açıklandı

Enflasyon ile mücadele vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, işverenin yükünü azaltacak destek haberlerini anlattı.

TRT güncel frekansları duyurdu. Dünya Kupasını şifresiz izlemek istiyorsanız…

Erdoğan: Yemek bedeli vergi istisnası kapsamında değerlendirilecek

AA ‘nın haberinde programda enflasyon ile mücadeleye vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, işverene destek müjdelerini ardı ardına sıraladı. İşverenlerin yükünü azaltacak müjdelerini sıralayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, getirilen vergi istisnalarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde, yurt dışında görev yapan inşaat firmaları da vardı. Söz konusu firmalarında Türk çalışanlara yönelik gelir vergisinden muaf tutulacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

yemek bedeli vergi istisnasıPin
Yemek bedeli vergi istisnası kapsamına alınacak

“İş insanlarımızla, bazı müjdeleri paylaşmamak olmaz. İlk müjdemiz, çalışanlara ödenen yemek ücretinin vergi istisna rakamının ve yönteminin değiştirilmesi ile ilgilidir. Temmuz ayından itibaren çalışanlara ödenen yemek bedeli vergi istisnasını 34 liradan 51 liraya çıkardık.

Yıl sonunda yeniden değerleme oranına göre bu rakamı tekrar belirleyeceğiz. İlave bir yenilik olarak yemek ödemelerinde restoran, lokanta ve yemek kartı kullanma zorunluluğunu kaldırıyoruz. Artık çalışanlara nakden ödenen yemek bedeli tutarları da vergi istisnası kapsamına girecektir. Böylece çalışanlara daha fazla alternatif sağlıyor, işveren üzerindeki işlem maliyetini kaldırmış oluyoruz.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın