ÇEKVA Bursuna başvurular 1 Ekim’de sona eriyor

Çorumlular ve Çorum’da eğitim görmüşler için verilen ÇEKVA bursunda başvuru için son tarih 1 ekim 2022 olarak açıklandı.

Vakıf ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilerimize  yüksek öğretim bursları vermektedir. Her yıl Eylül – Ekim aylarında duyurusu yapılan açıklamalarla burs başvuruları alınmakta ve özel bir bilgisayar programı ile değerlendirilmekte ve puanlanmaktadır. Vakfın içinde bulunduğu yıl bütçesine uygun olarak yüksek puan alanlardan başlamak üzere bursiyerler açıklanmaktadır.

ÇEKVA BursuPin
ÇEKVA

ÇEKVA Bursuna Başvuru Şartları

  • Çorum nüfusuna kayıtlı olmak veya üniversite öncesi eğitimini Çorum’da tamamlamış olmak veya ailesi halen Çorum ve ilçelerinde ikamet ediyor olmak
  • 4 yıllık lisans eğitimi kazanmış olmak
  • Devlet üniversitelerinde veya özel üniversitelerin %100 burslu kontenjanında olmak
  • Başka hiçbir kurumdan burs almamak (KYK kredisi/bursu alınabilir)
  • En fazla 1 dersten başarısız olmak
  • Not ortalaması 4’lük sistemde 2.50 ve üzeri olmak

ÇEKVA Bursu başvuru ekranı

Yukarıdaki link üzerinden formu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca unutulmamalı ki üste belirtilen şartlardan herhangi biri bile size uymuyorsa başvuru yapmamalısınız.

Verilecek burslar karşılıksız olup öğrencilerin iş hayatına atıldıktan sonra maddi gücüne göre ÇEKVA’ya bağış sağlaması vicdani sorumluluk kapsamında olmaktadır. Burslar yıllık olup öğrencinin başarı ve maddi durumu dikkate alınarak her yıl yeniden değerlendirilmektedir.

ÇEKVA Hakkında

Vakıf 16.03.1995 tarihinde İstanbul merkezli kurulmuştur. İstanbul’da 1960 yıllarında başlayan vakıf kurma çalışmaları geniş tabanda ve kalıcı olamamıştır. 1990lı yıllarda Çorum’da bulunan Çorum Vakfı’nın İstanbul’da şube açması, aynı yıllarda İstanbul’da kurulan Çorum Tanıtma Vakfı’nın çalışmaya başlaması sonucu Sayın Prof. Dr. Turan ILGAZ hocamızın öncülüğün de iki vakıf yöneticileri birleşme kararı almış ve Silivri’de Class otelde geniş katılımlı hemşeri toplantısında iki vakfında kapatılarak yerine ‘Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı” ismiyle yeni bir vakfın kurulması kararı alınmıştır.

Tıp Fakültesi öğrencilerine burs imkanı

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın