Çiftçi Kayıt Sistemlerine Giriş e-Devlet’den

Çiftçileri sevindiren haber geldi. Ekim ayı itibariyle e-Devlet üzerinden çiftçiler Çiftçi Kayıt Sistemlerine girişleri yapabilecek

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, çifçilerin 1 Ekim itibariyle Çiftçi Kayıt Sistemlerine girişlerinin e-devlet üzerinden yapılabileceğini duyurdu.

Çiftçi Kayıt SistemleriPin
Çiftçi Kayıt Sistemleri 1 Ekimden itibaren e-Devlet üzerinden

Çiftçiler Ekim ayından itibaren “Çiftçi Kayıt Sistemleri”ne e-Devlet üzerinden giriş yapabilecek

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci ise yeni uygulamayı “1 Ekim itibarıyla çiftçilerimiz Çiftçi Kayıt Sistemlerine girişleri e-devlet üzerinden yapacaklar. Hayırlı ve uğurlu olsun” diyerek duyurdu.

“1 Ekim itibarıyla çiftçilerimiz Çiftçi Kayıt Sistemlerine girişlerini e-Devlet üzerinden yapacaktır. Hayırlı uğurlu olsun. Bilgilerinin güncellenmesi gibi konular da yine bu çerçevede yürütülüyor olacak.”

Bakan mazot ve gübre desteğinin de öne çekildiğini duyurdu

Tarım kenti Adana’dan müjde vermek istediğini belirten Bakan Vahit Kirişci, şunları kaydetti:

“Bizim üreticilerimizin 2022 mazot ve gübre destekleri var. Biz, normal şartlarda bu destekleri, bizim dönemimizde olabildiğince hızlandırdık, yılın ilk 3 ayında tamamına yakınını öder hale geldik. Biz, 2022 yılının mazot ve gübre desteğini 2023’ün Mart’ına bırakmayacağız, 6 ay öne çekeceğiz. Çiftçimizin tarlaya, kendi arazisine girişinde ihtiyacı olan mazot ve gübre desteğini kullanması için ona vereceğimiz Ziraat Bankası kartına doğrudan yükleyeceğiz. Ayni olarak yükleyeceğiz, nakdi olarak kullanımına izin vermeyeceğiz. Birincisi, buraya yüklemiş olduğumuz mazot ve gübre desteklerini 6 ay önce almış olacağız, ikincisi bunları ayni olarak oraya yüklemiş olacağız, üçüncüsü de vatandaşımız o kartı kullanarak gidecek mazot ve gübreyle ilgili alışverişini yapacak. İnşallah bu da kısa sürede uygulanacak. Bunlarla ilgili çalışmalar tamamlanıyor.”

çiftçilere gübre ve mazot desteğiPin
Gübre, mazot desteği hakkında bilgiler

Kredi limiti yükseltilecek

Ziraat Bankası aracılığıyla üreticilere verilen kredinin limitinin de arttırılacağını bildiren Bakan Kirişçi, “Bir diğer uygulamamız da 100 bin lira olan Ziraat Bankasının kullandırdığı kredinin 200 bin liraya çıkarılmasını sağlayacağız. Bu 200 bin liralık limitin 100 bin liralık kısmını yine karta yükleyeceğiz ve yine ayni olarak kullanılmasını sağlayacağız. Nerede? Sadece mazot ve gübrede.” ifadelerini kullandı.

Aktüel ürünlerle ilgili haberlerimiz devam ediyor. Şok Market Aktüel Ürünler 17-20 Eylül

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın