Çiftçiler elektrik faturalarını hasat sonrası ödeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarında çiftçilerin sorunlarına da değindi. Çiftçiler artık elektrik faturalarını hasat dönemi sonrasında ödeyebilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Çiftçilerin elektrik faturasını hasattan sonra tahsil edilecek. Çiftçilere, birikmiş elektrik borçları için Ziraat Bankası’ndan 5 yıl vadeli faizsiz kredi verilecek.”

Elektrik faturaları hasat sonrası ödenebilecekPin
Önce hasat sonra fatura dönemi

Elektrik faturaları hasat sonrası ödenebilecek

Artan elektrik fiyatları sonrası çiftçilerin sorunları artmıştı. Gündemi meşgul eden konulardan birinde Erdoğan, beklenen açıklamayı yaptı. Hasat sonrasına kaydırılabilen elektrik faturası ödemesi dönemi geliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en önemli gider kalemlerinden biri olan elektrik faturaları için önemli bir adım atıldığını belirterek, “Yeni bir düzenlemenin müjdesini veriyoruz. Bundan sonra elektrik faturasını aylık ödenmek yerine hasat sonunda yani ürünler satılıp gelir elde edildiğinde ödenebilecek” şeklinde konuştu.

KYK Beslenme Yardımına Güncelleme. Artık 60 TL

Elektrik faturasının çiftçilerin en önemli gider kalemleri arasında yer aldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün kabine toplantımız bayağı neşeliydi, canlıydı. Bakan arkadaşlarım bayağı iyi hazırlanmışlar. Milletimize belli müjdeleri verelim diye. Çiftçilerimizin en önemli gider kalemleri arasında yer alan elektrik faturalarında KDV oranı yüzde 8’e düşerek üreticilerimize yıllık 3 milyar destek sağlamıştık. Güneş enerji santralleri teşvik ederek hem kendi ihtiyaçlarını karşılamalarını, hem de üretim fazlasını ulusal sisteme satabilmelerinin yolunu açmıştık” dedi

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın