Denizli Büyükşehir Belediyesi Lise Öğrencilerine Burs Veriyor 2022

Denizli Büyükşehir Belediyesi Lise öğrencilerine burs imkanı sunuyor. İşte lise öğrencisine verilecek burs miktarı ve burs başvurusu için şartlar…

Denizli Büyükşehir Belediyesinin lise ve dengi okullar düzeyinde eğitim gören öğrencilere yönelik her yıl yaptığı öğrenim yardımının müracaatları başladı. Başvurular www.denizli.bel.tr üzerinden sadece online olarak gerçekleştiriliyor.

denizli bld lise bursu 2022Pin
Denizli Büyükşehir Belediyesi Burs başvuru ekranı

Lise ve Dengi Öğrencilere Burs Sağlanacak

Denizli Büyükşehir Belediyesinin lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik sürdürdüğü öğrenim yardımı 2022-2023 eğitim-öğretim yılı döneminde de devam ediyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi lise ve dengi okullar düzeyinde eğitim gören öğrencilere yönelik yaptığı öğrenim yardımının müracaatları başladı.

Denizli Büyükşehir Bld lise bursu ne kadar?

Öğrenim yardımı almaya hak kazanan 5 bin öğrenciye 10 ay boyunca ayda 250 TL öğrenim yardımı olmak üzere toplam 12 milyon 500 bin lira destek verilecek.

5 bin Lise Öğrencilerine Burs

Başvuru için bazı şartlar sunuldu. Buna göre;

  • Ailesi Denizli il sınırlarında ikamet etmeyen öğrenciler başvuruda bulunamaz.
  • Açık Lise, Özel Okul, Kolej ve Temel Liselerde öğrenim gören öğrenciler başvuruda bulunamaz.
  • Geçen yıl öğrenim yardımı alan öğrenciler, öğrenim yardımlarının devam etmesi için başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunup, istenilen belgeleri Denizli Büyükşehir Belediyesi Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda bulunan kayıt ofise teslim etmeleri gerekmektedir.
  • İstenilen belgelerin eksiksiz olarak hazırlanıp 30 Eylül 2022 tarihine kadar kadar Denizli Büyükşehir Belediyesi Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda bulunan kayıt ofisine teslim edilmesi gerekmektedir. Evrakların zamanında teslim edilmemesi halinde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.
  • Sınıf tekrarı yapmış, disiplin cezası almış, kamu haklarından yasaklı ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan öğrenciler başvuruda bulunamaz.
lise öğrencilerine burs denizliPin
Burs başvurur esasları

Denizli merkez ve tüm ilçelerden başvurular alınacak. Başvuru için alttaki linke tıklayınız

Son başvuru tarihi 30 Eylül 2022 olarak açıklandı. Burs imkanından faydalanmak isteyen ve yukarıdaki şartlara uyan herkes başvuru yapabilir.

denizli burslarPin
Resmi duyuru görseli

Denizli Belediyesi Burs Başvuru Ekranı 2022

Bir diğer burs haberimiz için TEV üniversite burs başvuru 2022 incelemelisiniz. Aralıksız olarak sitemizde eğitim bursları ve sosyal yardımlarla ilgili haberler bulabilirsiniz.

4/5 - (1 vote)
Yorum yapın