Deterjan Pazarı ‘nın sahibi ortadan kayboldu

Ankara ve çevresinden 40 bin kişiden para alıp ortadan kaybolduğu iddia edilen Deterjan Pazarı isimli oluşumun sahibi Süleyman Kocabaş’a ulaşılamıyor. Deterjan pazarı kapandı mı? Deterjan pazarı dolandırıcı mı?

deterjan pazarıPin
Deterjanpazarı sahibi Süleyman Kocabaş

Bir süre önce Ankara ve çevresinde faaliyet gösteren ve insanlara ne olduğu pek de belli olmayan bir toz verip bunlardan banyo topu (bir çeşit sabun) yapmasını isteyen Deterjan Pazarı isimli oluşumun sahibinden haber alınamıyor. İnsanların evlerinde yaptığı banyo toplarını tekrar bu insanlardan ücret karşılığı geri alacağı vaadini veren sisteme ne oldu?

Bir süre önce sosyal medyada @Haber Report isimli hesabın ifşasıyla başlayan olaylar sonucunda firma sahibine ulaşılamıyor. Haber Report’un 1 Ağustos’da twitter hesabından paylaştığı tweet serisi;

Sosyal medyadan uyarıları yapılmıştı

Deterjan Pazarı nedir? Dolandırıcı mı?

Firma insanlara sattığı tozu sabun haline getirilmesini istiyor. Bu tozları evlerinden yoğuran insanlar da daha sonra firmaya giderek yaptıkları banyo toplarına göre ödeme alıyorlar ve topları teslim ediyorlardı. Firma banyo toplarının kuruması için önce bekleme süresini 30 olarak açıklamış, ardından 60 ve son olarak 95 gün olarak belirlemişti.

Deterjan imalatı alanında çalışan yerler kimya mühendisi bulundurmak zorunda iken, Sağlık Bakanlığı denetimi var mı yok mu belli olmayan hatta Kimya Mühendisi dahi istihdam edip etmediği belli olmayan firmaya kimseler ulaşamıyor.

Pin
Şiyaetvar sitesinde onlarca şikayet mevcut.

A101 Aktüel Ürün Kataloğu 11 Ağustos 2022

Oyla post
Yorum yapın