Devletten okul yardımı. 2022-2023 Eğitim Yılı kırtasiye yardımı

Son bir yıldır artan enflasyon sadece gıda, akaryakıt gibi ürünleri etkilemedi. Okulların yakında başlayacak olmasıyla devletten okul yardımı aramaları da öğrencisi olan aileleri oldukça etkiliyor.

Kırtasiye ürünleri fiyatlarında büyük artış

Enflasyon etkisiyle kırtasiye ürünlerinde muazzam bir fiyat artışı söz konusu. Öyleki kırtasiye işleten esnaf da fiyatlardan yana dertli. Ürünlerim yüzde 50 ila yüzde 150 oranında arttığını belirten esnaflar satışların düşüklüğünden de dert yanıyor.

E-Devlet üzerinden devletten okul yardımı başvurusu

2022-2023 eğitim yılı kırtasiye yardımları için ebeveynlerin arayışları devam ediyor. Konuyla ilgili hazırladığımız haberimiz sizlerle…

Market ve pazarlarda fiyatların katlanarak artması vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Artan hayat pahalılığı kırtasiye ürünlerinde de kendisini gösterdi. 2022-2023 eğitim öğretim yılında defter, kalem, silgi gibi malzemeler almak isteyenler fiyatlar karşısında büyük bir şok yaşıyor. Maddi durumu yetersiz olan vatandaşlar da kırtasiye yardımlarına başvurmaya başladı. Devletten okul yardımı almak için başvuru yapabileceğiniz kurumlar kaymakamlığa bağlı sosyal yardım kuruluşları ve e-devlet.

öğrenci yardımları 2022Pin
Öğrenci yardımları

E-Devlet üzerinden de kırtasiye yardımına başvurmak mümkün. E-devlet üzerinden adresi üzerinden E-Devlet’ten eğitim öğretim yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca Kırtasiye yardımına başvurmak isteyen velilerin kaymakamlıklara bağlı olan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına giderek de başvurularını yapabilirler.

Devletten okul yardımıPin
e-Devlet kırtasiye yardımı

Kırtasiye yardımı için gerekli şartlar

Kırtasiye yardımından yararlanabilmek için bazı şartlar mevcut ve yardımı alabilmek için bu şartlara uymak gereklidir. Kırtasiye yardımı şartları şu şekildedir:

  • Öğrencinin ve velisinin kimlik belgesi,
  • Çocuğun okuduğu okuldan alınan öğrenci belgesi,
  • Gelir belgesi ya da gelirinin olmadığına dair belge,
  • İkametgah ve aile fertlerine ait nüfus kayıt örneği (e-devletten alınabilir),
  • Ev kira ise kira sözleşmesi ya da ev kendilerine ait ise tapu fotokopisi,
  • Öğrenci velisinin iş aramak üzere başvuru yapması; İş-kur kayıt belgesi,
  • Muhtarlıktan alınması gereken fakirlik belgesi

Muhtarlıktan alınması gereken fakirlik belgesi ile bir çok yardım başvurunuzun olumlu sonuçlanma şansını artırabilirsiniz. Dolayısıyla bu belgeyle yardım başvurusu yapmanız her zaman avantajınıza olacaktır. Yılda yalnızca bir defa verilecek bu yardıma aynı zamanda şehit/gazi yakınları ve çocukları da başvuru yapabilirler.

Diğer sosyal yardım haberimizi Gebelik Yardımı Başvurusu. Gebelik Yardımı Parası Nasıl Alınır? okuyabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın