e-Devlet hayvan sahiplendirme uygulaması devrede

e-Devlet yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Artık hayvan sahiplendirme uygulaması üzerinden barınaklarda yaşayan hayvanlara yuva olunabilecek. Peki “Hayvan sahiplendirme uygulaması nedir?” İşte uygulamaya dair merak edilen soruların yanıtı…

Son dönemlerde hayvan hakları, başıboş köpekler ve barınaklardaki bir çok sorun özellikle sosyal medyanın gündeminde oluyor. e-Devlet yeni uygulamasıyla sahipsiz hayvanlara yuva bulunmasına olanak sağlayacak.

hayvan sahiplendirme uygulamasıPin

Hayvan sahiplendirme uygulaması aktif hale getirildi

Sokakta yaşayan hayvanları korumaya ve onlara yuva bulmaya yönelik adımlar her geçen gün artıyor. e-Devlet, hayata geçirdiği yeni uygulamayla barınaklardaki hayvanlara yuva bulunmasına destek oluyor.

Uygulamada şuan yalnızca üç belediyenin; Ankara Keçiören Belediyesi ve İstanbul Büyükçekmece ve Bağcılar Belediyeleri’nin barınaklarındaki hayvanların bilgileri yer alıyor, uygulamanın önümüzdeki günlerde daha fazla barınak hakkında bilgi sunması bekleniyor.

Sokaktaki hayvanların yaşam hakkı için çalışan gönüllü ve aktivistler, “Satın alma, sahiplen” çağrılarını her seferinde yineliyor.
Başta Türkiye genelindeki büyükşehir belediyeleri olmak üzere, hayvan hakları savunucuları ve yerel gönüllüler daha çok hayvanın bir evi olması için çabalıyor.

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, alkole yeni zammı duyurdu

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın