e-Devlet’den yeni bir hizmet daha. Son başvuru 30 Eylül

E-Devlet’den yeni bir hizmet daha kullanıma sunuldu. Açıklamada geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan ve kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerde faaliyet gösteren işletmeler için oluşturulan “Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı”na başvuruların artık e-Devlet Kapısı üzerinden de yapılabileceğini bildirdi.

e-devlet'den yeni hizmetPin
Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı

İşte e-Devlet’den yeni hizmetin detayları

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, ‘Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı’na başvuruların artık e-Devlet Kapısı üzerinden de yapılabileceğini bildirdi.

Koç, AA muhabirine, devreye alınan “Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı”na ilişkin bilgi verdi. Koç, ön başvurular arasında 31 farklı geleneksel meslekten işletme bulunduğunu söyledi. Bunlar arasında seramik (çömlek-çini), ahşap işleri, bıçakçılık, bakırcılık, deri işleri, çalgı yapımcılığı, dokumacılık gibi kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin ilk sıralarda yer aldığını vurgulayan Koç, şapka imalatı, gramofon tamirciliği, at arabası-fayton imalatı gibi ilginç mesleklerin de kapsamda olduğunu dile getirdi.

Programa ilişkin destekler

Ali Taha Koç, programın sunacağı destekler hakkında “Program kapsamında işletmeler, kuruluş desteği, işletme ve yetiştirme desteği, makine ve teçhizat desteği, tanıtım ve pazarlama desteği çerçevesinde program süresi içinde aldıkları hizmetlere, makine ve teçhizata ilişkin destek alabilecekler. Bir yıllık program süresinin başlatılması ve taahhütnamenin alınması için yararlanıcı işletmeler KOBİ Bilgi Sistemi üzerinden başvuru yapacaklar.” dedi.

Doğalgaz Desteği 1150 TL ‘ye kadar Başvurular e-Devlet üzerinden

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın