Evden Yapılabilecek İş Fikirleri (0) Sıfır Sermaye ile…

Özellike pandemi döneminde yaygınlaşan evden çalışma akımı beraberinde yeni iş fikirleri de doğurdu. Evden yapılabilecek iş fikirleri üstüne yoğunlaşan insanlar geliştirdikleri uygulamalar ve işlerle binlerce lira kazanç sağlıyor. “Evde çalışarak para kazanmak?” cümlesi en çok aranan internet terimlerinden biri oldu.

Evden Yapılabilecek İş Fikirleri neden popüler

İnsanlar artık ofis, işyeri gibi ortamlarda saatlerce vakit harcamak istemiyor. Bunun yerine daha konforlu olan evlerinden işlerini yürüterek sosyal yaşamlarına daha fazla vakit ayırmak istiyorlar. Ayrıca arda kalan zamanlarında kendilerini geliştirmek için online kurslar, eğitimler alarak iş sahalarını ve kazançlarını genişletmek amacındalar.

Ağustos 2022 Evden Yapılabilecek İş Fikirleri

-Online ders vererek para kazanmak,
-CV ve Niyet Mektubu yazarak para kazanmak,
-Blog açmak
-Youtube gibi video platformlarında video çekerek para kazanmak
-E-Ticaret yaparak para kazanmak (Trendyol, Hepsiburada,Amazon,Dolap gibi uygulamalarda satış yapmak)
-Oyun geliştirmek
-Software Tester (Yazılım Tester)

Bu ve bunlara benzer bir çok iş kolu düşünülebilir. Gelin bu saydıklarımıza biraz daha açıklık getirelim

Online ders vererek para kazanmak

Eğer bir eğitimci iseniz, atama bekleyen bir öğretmen, bir müzik aletini profosyonel şekilde çalabilen bir müzisyen, çok iyi bir bilgisayar programcısı veya yazılımcısı… Çoğaltılabilir… Bu gibi yetenekleriniz veya mesleğiniz varsa hazırlayacağınız görsel ve yazınsal eğitimlerinizi, e-booklarınızı online ücretli eğitim satan platformlarda pazarlayabilirsiniz.
Ayrıca yabancı dil öğretmenliği ve çevirmenlikte oldukça popüler bu ara. Kişileri evinize davet ederek veya belirli bir adreste randevulaşarak onlara dil eğitimi sunabilir ve oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Evden sıfır sermaye ile yapılacak işler arasında en popüler gruplardan biri ders vermek.

Evden Yapılabilecek İş FikirleriPin
CV ve Niyet Mektubu hazırlamak iyi kazançlar sağlıyor

CV ve Niyet Mektubu yazarak para kazanmak

İyi bir CV nasıl hazırlanıyor biliyorsanız, niyet mektubu yazmak konusunda deneyimliyseniz başka insanlar için de bu belgeleri yazma hizmeti verebilirsiniz. Genellikle kişisel blogları olmuş kişiler, iyi kompozisyon yazabilen kişiler bu alanda oldukça başarılı olmaktadır.

İngilizceniz çok iyi seviyedeyse bu evrakları ingilizce olarak hazırlayabiliyorsanız artık dövizle kazanç sağlayan biri oldunuz. Fiverr ve Upwork gibi platformlar sayesinde dövizle para kazanabilirsiniz. Türkçe olarak yapmak istiyorsanız, Armut ve Bionluk gibi platformları kullanabilirsiniz.

Evde ek kazanç için ne yapabilirim?

Bu makalemizde Blog açarak, Youtuberlık yaparak, Software tester olarak veya CV yazarak nasıl para kazabileceğinizi anlattık

Evde ne üretip satabilirim?

Farklı bir fikriniz varsa mutlaka deneyin. Evde yapacağınız lezzetli yemekler, çocuk ve yeni doğan ürünleri, ofis objeleri ve kişiye özel hediyelik ürünler…

Blog açmak

Evden yapılabilecek iş fikirleri denince ilk akla gelenlerden biri. Asla eskimeyen ve niş bir fikriniz varsa her zaman kazanç sağlayabileceğiniz bir iş kolu. Bir domain ücreti bugün 30-50 TL seviyelerinde. Bir blogu barındırmak için almanız gereken hosting ise yıllık 100- 200 TL civarında rahatlıkla bulunuyor. Gerisi beyin gücünüze, zekanıza ve klavyenize kalmış. İyi bir fikriniz varsa artık internet aleminde para kazanmak kolay. Ürün tanıtımları, sponsorluklar ve adsense… Hepsi arkanızda bir güç!

Youtube gibi video platformlarında video çekerek para kazanmak

Çoğu kişi artık bu konulara hakim. İlginç fikirleriniz, öğretici ve az bilinen ama ilgi çeken fikirlerini ve düşüncelerinizi videolarınızda aktararak bir süre sonra hatırı sayılır gelirler elde edebilirsiniz. Fenomenlik de cabası…

eticaret ebayPin
Yerli-Yabancı alışveriş sitelerinden dükkan açmak

E-Ticaret yaparak para kazanmak

Son yılların en popüler ticaret araçlarından biri. Çok iyi paralar kazanan insanlar var bu yolla. Güzel ürünleri yurt içi ve yurt dışından temin ederek Trendyol, Amazon gibi sitelerden satışa çıkarabilirsiniz. Eğer kendi ürettiğiniz bir şeyi satmak isterseniz kazanç oranlarınız çok daha fazla olacaktır. Bir şahıs veya limited şirketi açıp bu sitelerden dükkan açabilir ve kısa sürede satışlara başlayabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde e-ticaret için Trendyol, Amazon, Dolap gibi sitelerden nasıl dükkan açabileceğinizi de anlatacağız.

Oyun geliştirmek

Mobil oyun sektörü dünyanın en büyük sektörlerinden biri haline geldi. Bir kaç yıldır en hızlı büyüyen sektörler arasında yer bulan mobil oyun sektöründe Türk yatırımcılar son yıllarda ciddi yatırımlar aldılar ve iyi paralar kazandılar. Bilgisayar yazılımcılığı ve programcılığı konusunda bilginize güveniyorsanız her zaman para kazanabileceğiniz bir alan

terter olmakPin
Software testerlık yaparak programlardaki hata ve sorunlar keşfedip para kazanın

Software Tester (Yazılım Tester)

Son dönemlerde popüler olan Yazılım Tester işi artık internetteki online derslerle hızlı şekilde öğrenilebiliyor. Özellike ingilizceniz iyiyse yurt dışı firmalara yazılım tester işinizi yaparak dövizle kazanç elde edebilirsiniz. Bu sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz.

İş Fikirleri kategorisinde düzenli olarak size sıfır sermaye veya düşük bütçelerle para kazanabileceğiniz iş kollarından ve iş fikirlerinden bahsedeceğiz. Takipte kalın!

Sözleşmeli Öğretmenlik Alan Bazlı Taban Puanlar açıklandı- Temmuz 2022

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın