EY Girişimci Kadın Liderler Programı 2022

EY tarafından düzenlenen Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 2022 dönemi için başvuru süreci başladı. İşlerini büyütmeyi, geliştirmeyi ve dünya çapında büyümeyi hedefleyen kadın girişimciler için başvurular 12 Ağustos’ta sona eriyor.

Girişimci Kadın Liderler ProgramıPin
Girişimci Kadın Liderler Programı

EY Türkiye sosyal medya hesaplarından duyuru şu şekilde yapıldı; “Hedeflerini gerçekleştirmek, uluslararası pazarlara açılmak ve küresel bir ağın parçası olmak isteyen girişimci kadın liderleri programımıza başvurmaya davet ediyoruz.

EY Girişimci Kadın Liderler Programı kadın girişimcilerin dünyaya açılmalarına yardımcı oluyor

Uluslararası alanda denetim, danışmanlık, vergi, strateji ve kurumsal finansman hizmetleri sunan EY’ın düzenlediği ve küresel çapta 15. yılını kutlayan Girişimci Kadın Liderler Programı (EY Entrepreneurial Winning Women Program), Türkiye’de bu yıl altıncı kez düzenleniyor. EY Türkiye, girişimci kadınları uluslararası pazarlarda etkin faaliyet göstermeye ve rekabet etmeye hazırlamayı amaçlayan program kapsamında bugüne kadar toplam 50 kadın girişimciye destek verdi. 

Program EMEIA Bölgesi (Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika) genelinde düzenlenecek. Başvuruların jüri tarafından değerlendirildikten sonra seçilecek girişimcilere, program kapsamında ücretsiz eğitimler ve destekler sağlanacak.

EY Girişimci Kadın Liderler Programı başvuruları ne zaman bitiyor?

Programa başvuru süreci başladı. Faydalanmak isteyen kadın girişimciler en son 12 Ağustos 2022 ‘ye kadar başvurularını tamamlamak zorundalar.

Almanya’da Ücretsiz Okuma

EY Girişimci Kadın Liderler Programının sağladığı olanaklar nelerdir?

Programa başvurusu kabul olan girişimcileri oldukça fazla olanaklara sahip olacak. Bunlardan bahsedecek olursak;

  • Türkiye’nin en başarılı girişimcileri ve iş liderlerinin de dahil olduğu seçkin bir ağa katılma fırsatı,
  • İş stratejileri ve uygulamaları hakkında en güncel sorular, araştırmalar ve yönetim konuları ile ilgili bilgi edinme,
  • Potansiyel ortakları, stratejik iş birlikleri, müşterileri ve tedarikçileri etkin bir şekilde tanımlama ve potansiyel sermaye kaynaklarına giden yolları bulmak için gerekli becerileri geliştirme,
  • Bire bir desteğe erişim avantajı elde etme,
  • Liderlik ve iş becerilerini güçlendirme, kıdemli danışmanlarla ve deneyimli girişimcilerle toplantılar yaparak büyüme fırsatlarını belirleme,
  • Kurumsal yöneticiler, yatırımcılar ve medya arasında hem kendileri hem de şirketleri için görünürlüğü artırarak olası yeni iş birlikleri ve fırsatlar yaratma,
  • 48 ülkede 700’den fazla kadın girişimciden ve ilham veren rol modellerden oluşan küresel bir topluluğa dahil olma
EY Türkiye Twitter Duyurusu

EY Girişimci Kadın Liderler Programına kimler katılabilir?

EY Girişimci Kadın Liderler Programına başvurmak için belli başlı şartlar ne sürülmüştür. Öncelikle başvuru sahibi kadın girişimci şirketinde en az %25 pay sahibi olmalıdır. Bununla beraber kişinin şirketteki pozisyonu ana kararları almaya yeterli olmalı ve şirketi büyüme ve dünya çapında ilerleme noktasında olanaklara sahip olmalıdır.

Ayrıca şirketin Türkiye merkezli olması, en az 3 yıldır faaliyet göstermesi ve son iki yılda yıllık olarak en az 3 milyon TL ciro elde etmiş olması şartlar arasında yer alıyor. EY Girişimci Kadın Liderler Programı’na başvurmak isteyen kadın girişimciler, 12 Ağustos 2022 tarihine kadar www.ey.com/tr_tr/ey-turkiye-girisimci-kadin-liderler-programi web sitesi üzerinden form doldurarak başvuru yapabiliyor.

EY Girişimci Kadın Liderler Programı’nın Türkiye liderliğini yürüten EY Türkiye Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı Müge Tan Belviso, program ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Parlak ve yaratıcı iş fikirlerinin filizlenerek girişimlere dönüşmesinde, bu girişimlerin de emin adımlarla başarılı şirketler haline gelmesinde girişimcilerin teşvik edilmesi büyük önem taşıyor.

EY olarak, bu noktada kadın girişimcilerin inovasyon gücüne odaklanıyor ve EY Girişimci Kadın Liderler Programı’nı kapsamlı bir şekilde yürütüyoruz. Kadın girişimcilerin potansiyellerinin tamamını ortaya çıkarabilmeleri ve diğer kadınlara nelerin mümkün olduğunu gösterebilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Aynı zamanda, girişimciler için başarılı rol modellerine ve iş geliştirme çevrelerine erişimin büyük önem taşıdığının bilincindeyiz. Girişimcilere yönelik danışmanlık ve mentorluk desteklerimizle dünya lideri olarak, özellikle kadın girişimcilerin desteklenmesinin Türkiye için büyük bir sosyal ve ekonomik gelişim potansiyeli barındırdığına inanıyoruz. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz EY Girişimci Kadın Liderler Programı, kadın girişimcilere liderlik becerilerinin yanı sıra ihtiyaç duydukları temel alanlarda bilgi ve yeteneklerini geliştirme, finansal ve hukuksal konularda danışmanlık alma, güçlü bir girişim ve iletişim ağının parçası olma fırsatı sunuyor. Tamamen ücretsiz olan bu özel programa başvuran adaylar, bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecek ve on kadın girişimci programa katılmaya hak kazanacak. Kadın girişimcileri cesaretlendirmeyi ve büyüme yolunda desteklemeyi hedeflediğimiz bu programla Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişimine sağladığımız katkıları artırmayı hedefliyoruz.” 

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın