Fahrettin Koca’dan açıktan atama açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tıp fakültesi öğrencileriyle buluşmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Niğde’de açıktan atama ilgili değerlendirmelerde bulundu

Haber Sol‘da yer alan detaylara göre; 85 bin açıktan atama yapılacağını ilan ettiklerini belirten Koca, “İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM’ye gönderiyoruz. “dedi.

Bakan’dan açıktan atama açıklaması: “42 bin 500 kişi alacağız.

85 bin açıktan atama yapılacağını ilan ettiklerini belirten Koca, “İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM’ye gönderiyoruz. 11 bin 317 sürekli işçi alımı için de İŞKUR’a listelerimizi gönderiyoruz. Toplamda ilk etapta 42 bin 500 kişi alacağız. Mülakat yapmaksızın doğrudan atama yapacağız. Hemen ardından ikinci etap ilana çıkılacak” dedi.

Fahrettin Koca'dan açıktan atama açıklamasıPin

Koca, “Ayrıca kurum içi ve açıktan 4 bin 924 sözleşmeli atama çalışmalarımız sürüyor. En geç ocak ayında ilana çıkacağız” ifadelerini kullandı.

AKP’nin seçim politikası ‘Türkiye Yüzyılı’ çerçevesinde sağlık turizminde ‘Health Türkiye’ çatı markasıyla ülkeyi küresel sağlık üssü haline getirme hedeflerinin olduğunu kaydeden Koca, “Sağlık alanındaki gelişme ivmemiz, sadece halkımızın en nitelikli sağlık hizmetlerine erişimini sağlamakla kalmadı, bizi sağlıkta küresel bir aktör konumuna da taşıdı. Bugün Türkiye, insanına en geniş kapsayıcılıkta ve en kolay şekilde erişebildiği, en nitelikli sağlık hizmetini sunabilen ender ülkelerden birisi haline geldi. Pandeminin etkisinde geçen son 3 yılda birçok gelişmiş ülkenin sağlık sistemleri felç olurken, dimdik ayakta duran sağlık sistemimiz, başarının sağlam temeller üzerinde yükseldiğini gösterdi. Başlattığımız ‘Beyaz Reform’ sayesinde sistemimiz daha güçlü olacaktır. Sonuçlarının kısa zamanda vatandaşlarımıza yansıyacağına inanıyorum” diye konuştu.

6 milyona yakın kişinin beklediği EYT ile ilgili tarihi Bakan verdi

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın