Formula 1 Singapur GP saat kaçta ve hangi kanalda?

Formula 1 ‘de 3 haftalık aranın ardından heyecan uzak doğuya taşınıyor. Singapur GP saat kaçta ve hangi kanalda bilgisi haberimizde

Max Verstappen’in açık ara lider götürdüğü 2022 sezonunda sıradaki yarış Singapur’da yapılacak. Sağanak altında geçmesi beklenen yarış bir çok aksiyona sahne olabilir.

Formula 1 Singapur GP yayıncısı S Sport 2

Formula 1 Singapur GP ‘yi S Sport 2 ve S Sport + yayınlayacak. Singapur GP saat kaçta? Yarış Türkiye saatiyle 15:00 da başlayacak ve yağış altında geçmesi bekleniyor. Dünkü heyecanlı sıralama turlarının ardından yarış severler start anını beklemeye başladı.

Pole yine Ferrari’den Leclerc’de

2022 Singapur Grand Prix’sine Charles Leclerc ilk sıradan başlarken, startta yanında Sergio Perez olacak. Şampiyona lideri Max Verstappen sırala turlarında ancak 8. olabildi.

Singapur GP saat kaçta ve hangi kanalda?Pin
Leclerc pole’de

Singapur GP saat kaçta sorunuza yanıt verdikten sonra hava durumu hakkında da bilgi paylaşıyoruz. Hafta boyunca Singapur’da sağanak yağmurun etkili olması beklense de, bugün için tahminler yarışın kuru zeminde geçeceğini işaret etmişti. Fakat yarıştan kısa bir süre önce pistin üzerini bulutlar kapladı ve hava iyice karardı.

Sonrasında şimşekler çakmaya başladı ve gök gürlemesiyle şiddetli yağmur başladı. Tahmine göre bu yağmur bir süre daha devam edecek ve yarışın başlamasına yaklaşık 40 dakika kala sona erecek.

Bu arada güç ünitesi değiştiren Mercedes pilotu Russell, Singapur GP’ye pit yolundan başlayacak. George Russell, sıralama turlarında istediği performansı sergileyememiş ve buna fren sorunları da eklenince ancak 11. olabilmişti.

Q2’de elenen genç sürücü, geçişin zor olduğu pistte zor bir yükselişle karşı karşıyaydı ancak Mercedes sürpriz şekilde Britanyalı sürücünün güç ünitesini de değiştirdi.

Bundan ötürü Russell, bugünkü yarışa pit yolundan başlamak zorunda kalacak. Açıklamaya göre Mercedes, güç ünitesi değişikliğini FIA onayı olmadan yaptı ve kurallar gereği böyle bir durumda pit yolundan başlama cezası uygulanıyor. Açıklamada, “George Russell’ın tüm güç ünitesi parçaları, FIA teknik delegesinin onayı olmadan değiştirilmiştir ve bu durum 2022 Formula 1 Sportif Yönetmeliğinin 40.3 Maddesine uygun değildir.” “Bu nedenle 63 numaralı aracın 2022 Formula 1 Sportif Yönetmeliği Madde 40.9 b) uyarınca yarışa pit yolundan başlaması gerekmektedir.” denildi.

S Sport Duyurdu. Artık D-Smart platformunda olmayacağız

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın