Gri pasaport davasında tutuklama

Geçtiğimiz yıllarda gündeme bomba gibi oturan gri pasaport skandalında yeni bir haber gündeme düştü. Görülen davada bir kişiye tutuklama kararı çıktı

Medyatava’da yer alan habere göre; Malatya’da, gri pasaport almaları sağlanarak yurt dışına gönderilen 90 kişinin Türkiye’ye dönmemesi üzerine açılan ‘gri pasaport’ davasının bir sanığı tutuklandı.

Gri Pasaport davasında eski Servi Belediye Başkanı Ali Ayrancı tutuklandı

Malatya’da, pasaport almaları sağlanarak yurt dışına gönderilen 90 kişinin Türkiye’ye dönmemesi üzerine açılan ‘gri pasaport’ davasında hakkında tutuklama kararı verilen eski Servi Belediye Başkanı Ali Ayrancı, Bingöl’de yakalanarak cezaevine konuldu.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği üyelerinin yurt dışına bir proje için gönderilmesinin ardından bu kişilerin yurda dönmediği tespit edilmişti. Almanya’ya kaçan 90 kişinin belirlenmesinin ardından soruşturmalar yapılmış ve iddianame hazırlanmıştı

Gri pasaport skandalıPin
Pasaport skandalı

Eski Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş, eski Bingöl Servi Belediye Başkanı Ali Ayrancı ve olayın Almanya’daki ayağı olduğu iddia edilen Ersin Kilit hakkında ‘göçmen kaçakçılığı’ suçundan hazırlanan iddianame, Malatya 10. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. Mahkeme, yurt dışına çıkıp dönmeyenlerin Edirne’deki sınır kapısını kullandıkları ve bu nedenle suç yerinin Edirne olduğu gerekçesiyle yetkisizlik kararı vererek dosyanın Edirne Adliyesi’ne gönderilmesine hükmetmişti. Mahkeme ayrıca, eski Servi Belediye Başkanı Ali Ayrancı hakkında tutuklama kararı vermişti.

Anka’nın haberine göre; Ali Ayrancı, Bingöl’de yakalanarak gözaltına alındı. Bingöl Adliyesi’ne getirilen SEGBİS aracılığıyla Malatya 10. Asliye Ceza Mahkemesi’ne bağlanan Ayrancı, hakkındaki tutuklama kararı yüzüne okunarak cezaevine gönderildi.

İtirazlar sonuç verdi. Polise yeni promosyon sözleşmesi…

4/5 - (1 vote)
Yorum yapın