Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açıkladığı Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi nedir? Ne zaman yürürlüğe girecek? Şartları ve faizi ne kadar?

T24’ün haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Esnaf ve sanatkarlarımızın finansman ihtiyacını karşılamak için 60 ay vade imkanı ve %7,5’lik faiz oranıyla Halkbank vasıtasıyla kullandırılacak 100 milyar TL tutarındaki Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi, Cumhurbaşkanı Kararıyla yürürlüğe girmiştir.” açıklamasını yaptı.

Hazine Faiz Destekli Kredi PaketiPin
Halbank aracılığıyla esnafa destek paketi

Nebati Twitter Hesabından Hazine Faiz Destekli Kredi Paketinin Detaylarını Paylaştı

Nebati Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Böylelikle, genç girişimcilerimiz için sıfır faizli kredi limiti 100 bin TL’den 300 bin TL’ye, yaş sınırı ise 30’dan 35’e çıkartılmıştır. Ayrıca, T.C. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla üretici ve çiftçilerimize kullandırılan Geleneksel (Yaygın) Bitkisel Üretime yönelik yüzde 100 faiz indirimi uygulanacak işletme ve yatırım kredisinin üst limiti de 200 bin TL’ye çıkarılmıştır. Esnafımıza, çiftçimize, gençlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadesini kullandı. 

Kapanan şirket sayısı alarm veriyor

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın