HBO Max Türkiye’de olacak

Bir süredir faaliyetlerini yürüten ancak geçitimiz günlerde basında çıkan haberlere göre çalışmalarına ara veren HBO Max Türkiye’de mutlu sona gelindi.

Son dakika gelen bilgilere göre çalışmalarını tamamlayan HBO Max’ın başvurusunu onaylayan RTÜK lisans verdi. Böylece uzun zamandır ülkemizde yayına girmesi beklenen HBO Max, Türkiye’de faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor.

HBO Max Türkiye hangi diziler var?Pin
HBO Max Türkiye ile House of Dragon dizisi de ülkemize geliyor

HBO MAX gerekli izinleri aldı

HBO Max, AT&T’nin sahibi olduğu WarnerMedia tarafından hizmete sununlan abonelik tabanlı bir yayın platformu olarak öne çıkıyor. Platform bünyesinde Game of Thrones başta olmak üzere birçok yapımı barındırıyor. Aynı zamanda platforma özel birçok içerik de yine HBO Max’de bulunuyor.

Platform dünyaca ünlü dizileri, filmleri ve çeşitli programları bünyesinde bulunduruyor.

Bu içerikleri arasında en çok öne çıkanı ise Game of Thrones’un prequel serisi House of Dragons oldu. George R. R. Martin‘in Ateş ve Kan kitabına dayanan dizi, Ejderhaların Dansı adı verilen iç savașa giden süreci ve bu iç savaşı ele alıyor.

HBO Max‘ın Türkiye’de resmi olarak yayın hayatına ne zaman gireceği ise henüz netlik kazanmış değil. Ancak yayın platformu, RTÜK’ten 10 yıllık lisans alması ile birlikte tüm yasal prosedürleri tamamlamış gibi görünüyor. Bu gelişmenin ardından HBO Max’ın kısa süre içerisinde Türkiye’deki yayın hayatına başlamasını bekliyoruz.

HBO Max sitesine girildiğinde şuan ülkenizde faaliyetimiz yoktur uyarısı yer alsa da kısa süre sonra sitenin Türkçe versiyonu yayın hayatına girecek.

HBO Max Türkiye’de ne zaman yayına başlayacak?

HBO Max lisans işlemlerini tamamladı ve sonra kısa süre içerisinde resmi açıklama yapması bekleniyor

İstanbul Ticaret Odası açıkladı: İstanbul enflasyonunda 3 haneli rekor

HBO MAX Dizileri

House of the Dragon, Gossip Girl, Tokyo Vice, Ten Year Old Tom, Jellystone!, Los Espookys, Selena + Chef, Pretty Little Liars: Original Sin, Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty gibi popüler onlarca içerik mevut

Özellikle bu yıl başlayan ve Game of Thrones ‘un devamı olan House of the Dragon dizisi tüm dünyada oldukça fazla izlenen yapımlarda ilk sıralarda yer alıyor

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın