House of Dragon ‘un Türkiye yayıncısı belli oldu

7 bölümü geride kalan House of Dragon dizisi dünyada büyük yankı uyandırmaya devam ediyor. Nihayet dizinin Türkiye yayıncısı belli oldu.

Game of Thrones’in devamı niteliğinde olan dizi oldukça beğeni topladı. Global yayıncısı HBO MAX olan dizinin Türkiye’de yayıncısı Bein Connect olacak.

House of Dragon 'un Türkiye yayıncısıPin
Dizi Bein Connect’de

Bein Connect, House of Dragon ‘un Türkiye yayıncısı oldu

Game of Thrones dizisinden yüzlerce yıl öncesinde geçen ve ejderhaların hüküm sürdüğü zamanı konu alan House of the Dragon, 21 Ağustos’ta yayınlanmaya başlamıştı. Fakat dünya çapında her bölümüyle gündem olan dizi, ülkemizde ne yazık ki yayınlanamamıştı.

Webtekno’nun haberine göre; Hbo Max, ülkemize giriş planlarını dizinin çıkışına az bir zaman kala iptal edince de ne yazık ki üçüncü taraf bir platform ile anlaşma için geç kalınmıştı. Fakat bugün en sonunda beklenen haber geldi.

HBO, House of the Dragon dizisini Türkiye’de yayınlamak için tıpkı Game of Thrones’ta olduğu gibi Digiturk ile anlaştı. Dizinin Digiturk ekranlarında ve beIN Connect’te yayınlanacağı duyuruldu.

Bugüne kadar yayınlanan 7 House of the Dragon bölümü, 7 Ekim’den itibaren platformdan izlenebilir olacak. House of the Dragon’ın 9 Ekim’de ve sonraki haftalarda yayınlanacak yeni bölümleri ise beIN Connect’te yer alan Canlı TV’deki “beIN SERIES SCI-FI” kanalından ABD ile aynı anda gösterilecek. Yeni bölümler, sabaha karşı 04.00’te canlı yayınlanacak.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın