İBB 75 bin öğrenciye burs verecek

Her yıl öğrencilere burs imkanlarını genişleten İBB bu yılda burs ve diğer imkanlarda kapasitesini genişletti. Bu yıl İBB 75 bin öğrenciye burs imkanı sağlayacak

Bu yıl eğitim öğretim yılında vereceği burs miktarını 4 bin 500 liraya çıkaran İBB, 75 bin öğrenciye burs verecek. Öte yandan öğrencilere yurt açan İBB, 950 TL karşılığında bu yurtlarda sunulacak imkanları geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Gençlerin internet, teknolojik eğitim, kültür sanat gibi her türlü ihtiyacını ücretsiz olarak karşılayan projeler üretiyor.

İBB 75 bin öğrenciye bursPin
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu gençlere şöyle seslendi: “İstanbul’a hizmet etmek için göreve gelirken, bu kenti gençler için fırsatlar şehrine dönüştüreceğimize; gençler okurken, üretirken, kendi başına bir hayat kurarken hep yanında olacağımıza söz vermiştik. Sözümüzde duruyor, sana yeni fırsatlar yaratabilmek için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.”

İBB 75 bin öğrenciye burs imkanı

İBB 2022-2023 döneminde 75 bin öğrenciye geri ödemesiz 4 bin 500 lira burs verecek. Genç Üniversiteli Eğitim Desteği hakkında bilgi almak ve başvurmak için gencuniversiteli.ibb.istanbul adresine girerek işlemlerini tamamlayabilirler.

Pin
İBB Burs Başvurusu

İBB Burs Başvuruları 26 Eylülde başlıyor

Sitede yapılan duyuruya göre 26 eylül tarihinden itibaren Genç Üniversiteli kapsamında belediye destekleri başvurularının başlayacağı duyuruldu

Ayrıca internet sitesinin duyurular kısmında başvuruya dair esaslar da yer almaktadır.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın