İBB ‘nin üniversite bursunda son gün. Başvurmadıysanız elinizi çabuk tutun

İstanbul Büyükşehir Belediyesi daha önce duyurduğu üniversite bursunda son güne gelindi. Başvurular için verilen süre doluyor. 4500 TL bursu isteyen öğrencilerin elini hızlandırması gerekiyor

İBB’nin geri ödemesiz 4 bin 500 liralık bursu için son günler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bur duyuru yayımladı ve üniversite öğrencilere hatırlatmada bulundu.

İBB 4500 TL üniversite bursuPin
İstanbul Senin uygulamasıyla gençler bir araya getiriliyor

İBB 4500 TL üniversite bursu verecek

Daha önce haberini yaptığımız bu bursun detaylarını ilgili haberimizden okuyabilirsiniz. Ekrem İmamoğlu 75 bin öğrenciye geri ödemesiz 4500 TL verileceğini açıklamıştı. İBB’nin ‘Genç Üniversiteli Desteği’ projesinde 75 bin öğrenciye geri ödemesiz verilecek 4 bin 500 TL burs başvuruları devam ediyor. Destekten faydalanmak isteyen öğrenciler, 16 Ekim tarihine kadar İBB’nin “İstanbul Senin” mobil uygulaması üzerinden başvuru yapabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) “Genç Üniversiteli Desteği” projesi kapsamında üniversite öğrencilerini ekonomik anlamda desteklemek için 75 bin öğrenciye 4 bin 500 TL burs desteğinde bulunuyor.

İBB 4500 TL üniversite bursu ne zaman verilecekPin

Başvurular İstanbul Senin Uygulaması üzerinden

Burs desteğinden faydalanmak isteyen öğrencilerin İBB’nin “İstanbul Senin” uygulamasını indirerek, uygulama üzerinden başvuru yapması gerekiyor. Proje ve kriterler hakkında detaylı bilgiler de “İstanbul Senin” mobil uygulamasında yer alıyor. 26 Eylül’de başlayan başvurular 16 Ekim tarihinde sonlanacak. Yapılacak değerlendirmelerin ardından burs almaya hak kazanan öğrencilere, Ekim ayından itibaren 3 taksit olarak ödeme yapılacak. 

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın