İlim Yayma Vakfı Doktora Özel Araştırma Bursu İçin Son Tarih 25 Eylül

İlim Yayma Vakfı Doktora Özel Araştırma Bursu imkanını sürdürüyor. Başvurular için son tarih 25 eylül 2022 olarak açıklandı.

Vakıf tarafından verilen Doktora Özel Araştırma Bursunun amacı, ülkemizin stratejik amaçlarına katkıda bulunacak mühendislik, sağlık, doğa ve sosyal bilimlerden farklı ihtisas alanlarında doktora çalışması yürüten başarılı araştırmacıların desteklenmesidir.

Doktora Özel Araştırma Bursu 2022Pin
Özel Araştırma Bursu

Bursa kimler başvuru yapabilir?

  • Doktora eğitimini Türkiye’de sürdürenler (uluslararası öğrenciler dahil)
  • Yeterlilik aşamasını geçmiş ve doktora tez konusu enstitü tarafından onaylanmış adaylar
  • Çalışan doktora adaylarından sadece araştırma merkezlerinde çalışan veya üniversitelerde araştırma görevlisi ya da öğretim görevlisi unvanıyla görev yapanlar da başvuru yapabilir.

İlim Yayma Vakfı Doktora Özel Bursu Ne Kadar?

Doktora yeterlilik aşamasını geçmiş ve doktora tez konusunu belirlemiş adaylara, doktora normal eğitim dönemi sonuna kadar (6 dönem) 12 ay süreyle aylık 7.500 TL burs verilecektir.

Doktora Özel Araştırma Bursu Başvuru Şartları

  • Yabancı Dil Puanı: Son 3 yıl içerisinde elde edilmiş YDS, E-YDS, YÖKDİL, TOEFL, IELTS dil sınav puanlarını sunulmalıdır. Minimum YDS ve YÖKDİL sınav puanı 80 olmalıdır. Uluslararası sınavlardan alınacak olan puanların hesaplamalarında YÖK eşdeğerlik tablosu esas alınacaktır.
  • ALES: Son 5 yıl içerisinde elde edilen ALES puanı minimum 80 olmalıdır.
  • Doktora tez konusunun belirlenmiş olması: Doktora tez konu önerisini Tez İzleme Komitesi üyelerine sunmuş ve kabul edilmiş, bunun enstitü tarafından onaylanmış olması gerekir.
  • Yaş: Başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını aşmamış (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar) olmalıdır.

Ayrıca başvuru esnasında adaylardan Araştırma Önerisi – Research Proposal (Çalışılan alan ile ilgili maksimum 1.500 kelimelik çalışma önerisini kendi çalışma dilinde Türkçe-İngilizce-Arapça- veya diğer dillerde sunulmalıdır.), son 3 yıla ait Yabancı Dil Puanı Sonuç Belgesi, son 5 yıla ait ALES sonuç belgesi, Referans Mektubu (2 adet akademik referans mektubu sunulmalıdır.), Öğrenci belgesi, kimlik bilgisi belgesi, niyet mektubu, özgeçmiş ve varsa akademik çalışma bilgileri istenir.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular 1 Eylül 2022 – 25 Eylül 2022 tarihleri arasında aşağıda www.iyv.org.tr adresinde burslar başlığında yer alan elektronik sistem üzerinden yapılacaktır.

Başvuru belgelerinin 25 Eylül 2022 saat 23:59’a kadar sisteme yüklenmesi gerekir. Değerlendirmeler sonucunda burs almaya hak kazanan adaylara 2022 Kasım ayı içerisinde İlim Yayma Vakfı tarafından yazılı olarak elektronik ortamda tebliğ edilecektir.

Başvuru Ekranı ( Siteden üyelik oluşturup başvuru yapabilirsiniz)

Pegasus Öğrenci Pilot İlanı

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın