İlk Evim İlk İşyerim projesi başvuruları başladı. İşte başvuru şartları

TOKİ ile duyurulan tarihin en büyük sosyal konut projesi adıyla duyurulan sisteme başvurular devam ederken İlk Evim İlk İşyerim projesinde başvurular bugün başladı.

TOKİ arsa başvuruları için bekleyiş 10 Ekim 2022 itibariyle sona erdi. TOKİ Sosyal Konut Projesi‘nin diğer ayağını oluşturan ‘İlk Evim İlk İşyerim’ projesi kapsamında TOKİ arsa başvuruları bugün itibarıyla başlıyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük projesinden yararlanmak isteyen binlerce vatandaş “TOKİ arsa başvurusu nasıl yapılır ve başvuru şartları nelerdir?” sorularına yanıt arıyor. İşte, 2022 TOKİ arsa başvurusu ve şartları hakkında merak edilen detaylar…

İlk Evim İlk İşyerim başvuruları başladıPin
İlk Evim İlk İşyerim 10 Ekimde başladı

İlk Evim İlk İşyerim projesine başvuru detayları açıklandı

TOKİ ilk evim ilk işyeri projesi kapsamında 1 milyon arsa ve 10 bin iş yeri için başvurular alınacak. TOKİ arsa başvuruları 10 Ekim Pazartesi günü başlayacak. İlk Evim Arsa başvuruları 7 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek.

TOKİ arsa başvuruları Ziraat Bankası Şubelerinden gerçekleştirilecektir. Ankara’da bin, İzmir’de 700, Bursa, Konya, Adana, Malatya, Gaziantep ve Şanlıurfa’da 500, Diyarbakır ve Kocaeli ‘de 450, Eskişehir, Kayseri ve Manisa’da 350, Mersin, Denizli ve Balıkesir’de 300, Van, Erzurum, Trabzon, Tekirdağ’da 250, Afyonkarahisar, Aksaray, Isparta, Çorum, Ordu, Sivas’ta 200, Şırnak’ta 150 ve Kastamonu’da ise 100 adet inşa edilecek.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın