İstanbul Ticaret Odası Burs Başvuruları Başladı. Elinizi çabuk tutun, son tarih…

İstanbul Ticaret Odası Bursları için kritik tarihler açıklandı. Karşılıksız verilecek ITO bursunda diğer detaylar da haberimizde…

Mega kent İstanbul’un ticaret odası bu yılda öğrencilere karşılıksız burs verecek. İstanbul il sınırları içinde bulunan devlet üniversitelerinde öğrenim gören ve vakıf üniversitelerinde %100 burslu okuyanlar bu imkandan faydalanabilecek.

İstanbul Ticaret Odası BursuPin
İstanbul Ticaret Odası Burs başvuru tarihleri açıklandı

İstanbul Ticaret Odası bursundan kimler faydalanabilir?

ITO yaptığı açıklamada bursun kimlere verileceğine değindi.

Lisans bursları için İstanbul il sınırları içinde bulunan devlet üniversitelerinde öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencileri (açık öğretim ve uzaktan öğretim hariç) ile vakıf üniversitelerine ÖSYM tarafından %100 burslu olarak yerleştirilen yükseköğrenim (lisans) öğrencilerine verilecek.

Lisans programlarında öğrenim gören öğrencilerden; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, yükseköğrenim hazırlık ve birinci sınıfında 22, ikinci sınıfında 24, üçüncü sınıfında 25, dördüncü sınıfında 26 yaşından büyük olmayan, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nca verilen öğrenim bursu da dâhil olmak üzere herhangi başka bir kurumdan karşılıksız burs almayan, herhangi bir firma veya kuruluşta tam zamanlı olarak çalışmayan, ara sınıf başvurularında yıllık genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,50 veya 100 üzerinden en az 65 olan öğrenciler burslarımıza başvurabilir.

Yüksek lisans bursları içinde aynı şekilde İstanbul’da okuyan devlet üniversitesi öğrencileri ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğrenim gören yüksek lisans öğrencilerine burs imkanı sunulacak.

Doktora bursları, sadece İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul il sınırları içerisinde bulunan devlet üniversitelerinde okuyan öğrencilere veya yurt dışında bulunan yükseköğrenim kurumlarında öğrenim gören doktora öğrencilerine verilir. Yurt dışı doktora bursu, başvuru esnasında doktora programının bölümü, çalışma alanı ve tez konusunu resmi belge ve beyan ile ileten öğrenciler içinden Burs Komitesince onay verilen doktora öğrencilerine tahsis edilecek

ITO Bursuna başvuru tarihleri ne zaman?

26 Eylül – 9 Ekim 2022 tarihleri arasında ik.ito.org.tr adresinden burs başvurularınızı yapabilirsiniz

Bayern Münih – Fenerbahçe Beko euroleague maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda

Diğer burs ve sosyal yardım konuları için sayfamızı takip etmenizi ve sık kullanılanlara eklemenizi tavsiye ederiz.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın