İzmir Büyükşehir Belediyesinden Bizİzmir Projesi. 10 bin öğrenciye burs verilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanı Tunç Soyer, Bizİzmir Projesini tanıttı. Yıllık 4 bin TL burs imkanı 10 bin öğrenciye sunulacak.

Bizİzmir Projesi ile 10 bin öğrenciye burs imkanı

  • T.C. Vatandaşı olması
  • Öğrencinin ailesinin İzmir’de ikamet ediyor olması,
  • Öğrencinin 17-25 yaş aralığında olması,
  • Öğrencinin devlet üniversitesinde veya vakıf üniversitelerinin %100 burslu programlarında öğrenim görüyor olması,
  • Öğrencinin ön lisans veya lisans örgün öğrenim görüyor olması.

Yukarıdaki şartları sağlayanlar bursa başvuru yapabilecekler. Ebeveynleri ayrı olan, ebeveynleriyle ilgili gizlilik kararı olan, ebeveynleri hayatta olmayan öğrencilerimizin başvuruları GÜRÇEŞME DANIŞMA LALELİ MAHALLESİ MENDERES CADDESİ NO:420 BUCA/İZMİR ESKİ HUZUREVİ İÇİ merkezinden alınacaktır. Başvuru esnasında istenilecek evraklar; Veli ve öğrencinin kimlik fotokopileri, Vukuatlı nüfus kayıt örneği, Yeni öğrenci ise öğrenci belgesi, Devam eden öğrenciler için öğrenci belgesi ve transkript belgesi getirilmelidir.

Bizİzmir ProjesiPin
Bizİzmir Projesi Başvuru Ekranı

Şehit ve Gazi çocuklarının başvuruları KONAK MAHALLESİ 874 SOKAK NO:5/1B KEMERALTI BALIKÇILAR MEYDANI VE ÇARŞISI ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ VE LOKALİ VEYA GÜRÇEŞME DANIŞMA LALELİ MAHALLESİ MENDERES CADDESİ NO:420 BUCA / İZMİR ESKİ HUZUREVİ içi merkezinden alınacaktır. Başvuru esnasında istenilecek evraklar; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen KART fotokopisi, öğrencinin kimlik fotokopisi, Yeni öğrenci ise öğrenci belgesi, Devam eden öğrenciler için öğrenci belgesi ve transkript belgesi getirilmelidir. Başvurular, ebeveyn üzerinden alınacaktır. Başvuru formu doldurulurken ebeveyn bilgisi girilmesi gerekmektedir.

Bizİzmir Burs Başvuru Ekranı

Başvuru esnasında istenilecek evraklar; Veli ve öğrencinin kimlik fotokopileri, Vukuatlı nüfus kayıt örneği, Yeni öğrenci ise öğrenci belgesi, Devam eden öğrenciler için öğrenci belgesi ve transkript belgesi getirilmelidir. Aynı aileden tek başvuru kabul edilecektir. Sadece, e-devlet üzerinden alınan aktif öğrenci belgesi kabul edilecektir. Durumu pasif olan öğrenciler için kayıt yenilemesi yapıldıktan sonra başvuru yapılması gerekmektedir.

500 İcra Müdürü ve İcra Müdür Yardımcısı Alımı İçin Detaylar Açıklandı

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın