KAÇUV Burs Başvuruları Başladı 2022

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı KAÇUV burs duyurusunu yayınladı. Yurt içindeki öğrenim gören başarılı ve maddi yetersizlik yaşayan çocuklar öncelikli…

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), eğitimini yurt içinde sürdürebilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyan okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine Umudum Eğitim Burs Programı kapsamında eğitim bursu vermektedir.

KAÇUV Burs Başvuru TarihleriPin
KAÇUV Umudum Sensin Bursu

KAÇUV Burs Başvuru Tarihleri

Bu yıl eğitime devam edecek üniversite öğrencileri 5 Eylül- 25 Eylül tarihleri arasında aşağıda bulunan ön başvuru formunu eksiksiz doldurarak başvuruda bulunabilirler.

Formu doldurduktan sonra adaylar telefonla aranarak ilk görüşme gerçekleştirilecektir. Her aday için arandığı günden başlamak kaydıyla 3 gün süre tanınarak gerekli evrakları toplama süreci başlatılacaktır. Görüşmelerde adaya sözlü ve yazılı olarak iletilen süre içerisinde gerekli evrakların temin edilmemesi durumunda ön başvuru geçersiz sayılacaktır. Burs programından sadece kanser tedavisi görmüş veya görmekte olan öğrenciler yararlanabilecek, diğer başvurular geçersiz sayılacaktır.

Burs başvurusu hakkındaki tüm sorularınız için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Bursun Esasları

  • Burs miktarları ve burs verilecek öğrenci sayıları her yıl Haziran ayında KAÇUV Yönetim Kurulu tarafından yeniden belirlenir.
  • Üniversite öğrencilerinin bursu Ekim- Haziran arasında (9 ay) aylık olarak yatırılır. Üniversite öğrencileri bursu için başvuran açık öğretim ve yüksek lisans öğrencilerinin başvuruları geçersiz sayılacaktır.
  • KAÇUV burs kriterlerine uygun olmadığı tespit edilenlerin bursu kesilir.

KAÇUV Eğitim Bursu Başvuru Formu

Burs haberlerimizden bir diğeri: NSK Group Burs Başvuru 2022

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın