Kamu işçilerinin yemek ücretlerinde artışa gidildi.

Son Dakika- Kamu işçilerinin 17 TL olan yemek ücretlerinde iyileştirme yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından açıklama geldi.

kamu işçisi yemek ücretlerinde düzenleme yapıldıPin
Kamu işçilerinin yemek ücreti güncellendi

Kamu İşçilerinin yemek ücretleri 55 TL oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan arasında imzalanan Kamu Toplu Sözleşmesi Ek Protokolü ile kamu kurumlarında çalışan işçilerin günlük yemek ücreti 17 TL’den net 55 TL’ye çıkartıldı.

Konuya ilişkin olarak, Koop İş Sendikası’ndan şu açıklama yapıldı: “04 Ekim 2022 tarihinde saat 16.30’da T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, , Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar ile Kamu işverenlerini temsil eden Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Adnan Çiçek bir araya geldi.

Toplantıda kamudaki işçilere yapılan günlük yemek yardımı tutarının 10 Ekim 2022 tarihinden geçerli olacak şekilde net 55,00 TL’ye yükseltilmesini hükme bağlayan protokol imzalandı. 

İmzalanan Protokolün kamu işyerlerindeki tüm çalışanlara ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyor ve bu düzenlemede emeği geçen başta T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Prof. Dr. Vedat Bilgin, Konfederasyonumuz Türk-İş’in Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar ve TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek’e teşekkür ediyoruz.”

Akaryakıt fiyatlarında üstü üste ikinci şok. İşte yeni zamlar

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın