Kamudaki 90 bin taşerona kadro müjdesi

Daha önce haberini yaptığımız Bakan Vedat Bilgin EYT için tek formül dedi. İşte o formulün detayları ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. 90 bin taşerona kadro verilmesi ile ilgili çalışmalar tamamlandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, kamudaki 90 bin taşeron işçinin kadroya geçirilmesine ilişkin çalışmanın tamamlandığını açıkladı.

Vedat Bilgin’den “90 bin taşeron işçi” kadroya alınacak bilgisi geldi

Kamudaki taşeron işçilerin kadroya geçişine yönelik çalışmalarla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Ankara’da HAK-İş Konfederasyonu’nu ziyaret etti.

90 bin taşerona kadroPin
Vedat Bilgin

Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vedat Bilgin’in gündeminde taşeron işçiler de yer aldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Bilgin, kamudaki 90 bin taşeron işçinin kadroya geçirilmesine ilişkin çalışmanın tamamlandığını duyurdu.

90 bin taşerona kadro veriliyor

Bakan Bilgin “Geçici işçilerimiz hala geçici işçi. Bir türlü geçmeyen bir işçilik dönemi var. Bunu çözeceğiz, bunun çözülmesi lazım. Sözleşmeli personel meselesi medyada yer aldı. Bakanlar Kurulu’nda gündeme gelmedi. Biz hazırlığımızı yaptık. 90 bin taşeron işçinin kadroya geçirilmesi çalışması tamamlandı.” şeklinde konuştu.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın