Kartal Belediyesi Bursu. Belediye Üniversite Öğrencilerine Burs Sağlıyor

İstanbul Kartal Belediyesi bursu üniversite öğrencilerine sunacak. Kartal Belediyesi, yeni eğitim-öğretim yılının açılmasının ardından üniversite öğrencileri için eğitim yardımını başlatıyor.

Kartal Belediyesi Burs Başvuru Şekli

Kartal’da ikamet eden üniversite öğrencileri eğitim yardımdan faydalanmak için, 24 Ekim-11 Kasım tarihleri arasında Kartal Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek. 

Kartal Belediyesi Burs BaşvuruPin
Kartal Belediyesi Burs Başvuru Tarihleri Açıklandı

25 yaşını geçmemiş üniversite öğrencileri https://e-belediye.kartal.bel.tr/ sayfasından başvuru formunu doldurabilecek. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından onaylanan başvurular ve ödeme tarihleri SMS ile bilgilendirilecek. Başvuruların sonuçları www.kartal.bel.tr adresi ve sosyal medya hesaplarından da açıklanacak.

Bursa Başvuru Şartları

Sosyal yardım kriterlerine uygun olmak,

25 yaşını geçmemiş olmak,

Hanenin toplam taşınmazı (daire, dükkân, arsa) (1) tam hisseyi geçmemek,

Öğrencinin Kartal’da ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Yabancı uyruklu öğrenciler, yabancı ülkede eğitim gören, yüksek lisans, doktora, uzaktan öğretim, açık öğretim öğrencileri ve %100 burslu olmayan özel üniversite öğrencileri eğitim yardımından yararlanamayacaklardır. Belediyemizde görev yapan memur, sözleşmeli, kadrolu işçi statüsünde çalışanlar, eş ve çocukları başvuramaz.

Kartal Belediyesi Bursuna Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Öğrenciler, 24 Ekim-11 Kasım tarihleri arasında Kartal Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden burs için başvuru yapabilecek

Merkez Bankası Faiz Düşürdü Mü?

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın