Kendi İşini Kurmak İsteyenlere 10 Fikir Eylül 2022

Ticaret yapmak isteyen ve kendi işinin patronu olmak isteyenlere güzel fikirler bulabileceğiniz makalemizi sunuyoruz. İnsanların iş kurarken en çok zorlandığı konulardan birisi fikir…

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere 10 fikir sunuyoruz

Düşük sermayeyle kendi işinizi kurmak için bazı fikirlerimiz var. Gelin hep beraber inceleyelim.

Çocuk Aktivite Salonları

Çocuklar ailelerin en önemli fertleri. Aileler çocuklarını iyi bir eğitimle ve keyif almalarını sağlayarak büyütmek ister. Hem kendileri hem çocuklarının mutlulukları için yapmayacakları şey olmadığı düşünüldüğünde bu insanlara farklı hizmetler sunmak akılcı olabilir. Son bir kaç yıldır hızlanan sektörde hala eksikler mevcut.

Kendi İşini Kurmak İsteyenler 2022Pin
Çocuklar için eğlence merkezi açmak

Bu alanda ilerlemek isterseniz orta ölçekli bir dükkanda çocukların hem birbirleriyle hem doğayla hem de yaş düzeylerinde oyun ve zeka becerilerini geliştirecek aktiviteler sunarak bir işe atılabilirsiniz. AVM gibi yerlerde yüksek maliyete çocuk oyun parkları kurmak yerine zaman zaman doğa aktiviteleri düzenleyen bunu yeri geldiğinde aileleri de dahil ederek yapan, zeka ve gelişimsel özellikler sunan oyun ve bilgileri de ekleyerek eğitimi de içeren bir konsept mutlaka tutacaktır. Kendi İşini Kurmak İsteyenlere çok faydalı olabilecek bir konsept.

Vitamin Bar

Kaliteli ve gerçek meyvelerle hazırlayacağınız kokteylleri hem ebeveynler hem de çocuklar çok sevecektir. Katkısız ve doğal ibareleriyle yapılan kaliteli ürünler hızlıca yükselmenize olarak sağlayacaktır. Bu işi bir avm de veya avm bahçesinde yapabilir. İşlek bir cadde ve kurum önünü kullanabilirsiniz.

Organizasyon İşleri

İnsanlar sevdiklerine sürpriz yaparken artık organizasyon firmalarından destek alıyor. Bir doğum günü, cinsiyet partisi, bekarlığa veda partisi veya bir yıldönümü etkinliği… Artık profesyonel ellere emanet ediliyor. İyi işler çıkardığınızda belediyeler ve resmi kurumların işlerini alabilir, düğün organizasyonları yapabilir ve bütçenize göre konser hizmetlerinde de işler yapabilirsiniz.

T-shirt baskısı ve satışı

Ortalama bir t-shirt baskı makinesini 2000 TL ‘den kalite yükseldikçe 25 000 TL ye kadar bulabilirsiniz. Müşteriye özel veya toplu baskı yaparak hem online mağazalarda satabilir hem de iyi ilişkiler kurabileceğiniz pazarlamacılara sunabilirsiniz.

Kartuş Dolum Hizmeti

Kendi İşini Kurmak İsteyenler için yüksek bir sermaye ortaya koymadan yapılabilecek güzel işlerden birisi de kartuş dolumu. Geri dönüşüm sektörünün yakından izlediği alanlardan biridir. Kartuş doldurma alanında ilerleme kaydederek önemli bir potansiyele erişebilirsiniz. Yazıcı endüstrisi ile iş birliğine giderek de bu alanda önemli başarılar elde etmek mümkündür.

Çiğköfte Bayiliği

Bayilik sektörüne son 20 yılda gerçekten damga vurmuş bir alan. Olmaz denilen çoğu şeyin başarıldığı bir sektör çiğköfte sektörü. Son zamanlarda kaliteli bir çiğköftenin fiyatının 100 Türk Lirasını aşmasına rağmen hala rağbet gören bir yiyecek/meze diyebilir. İşten anlıyorsanız markaya girmeden kendi ev yapımı ürünlerinizi de sunabilir ve karlılığınızı katlayabilirsiniz.

çiğ köfteci açmakPin
Çiğ Köfte Bayiliği 2022

Kendi İşini Kurmak İsteyenler için vazgeçilmez sektörlerin başında gelen bu fikirde yapılması gereken düşük kirası olan temiz bir dükkan bulmak. Bu dükkanın önünden geçen insan sayısı iyi durumda ise ve paket servisine uygun bir lokasyon ise başarı şansınız katlanacaktır. Çiğ köftenin yanında ev yapımı içli köfte, tatlılar, makarna salatası gibi ekstra ürünler de satabilirsiniz.

Takı Sektörü

Kızların yanı sıra artık erkeklerin de oldukça rağbet ettiğini ürünlerden birisi de takılar. Sağlığa zararlı olmayan kaliteli ve ucuz ürünleri getirterek küçük ama işlek bir caddedeki dükkanda oldukça şaşırtıcı iyi sonuçlar alabilirsiniz. Günümüzde orta ölçekli bir takı dükkanını donatmak yaklaşık 100 bin TL ‘ye mal olmaktadır. Gümüş ve rodyum kaplamalı ürünleri de eklerseniz biraz daha bütçe gerekecektir ancak başarı şansını oldukça artırır.

Seslendirme

Video içeriği hazırlayan fenomenlerle beraber çalışılabilecek bir sektör olarak son dönemlerde oldukça popüler. Şirketler veya ajanslar aracılığıyla seslendirme işlerini bulabilirsiniz. Bu konularda başarılı olursanız kendi seslendirme ajansınızı da kurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Son derece hızlı para kazandıran işler arasında yer alıyor. İş bulabilmek için video içeriğine sahip olan platformlara ulaşmanızı tavsiye ederiz. Bu tür platformlara birkaç örnek seslendirmenizi göndererek iş alabilme potansiyelinizi artırabilirsiniz.

Kişiye Özel Hediyelik Eşyalar

Yine insanların sevdikleri için ürün hazırlattıkları oldukça popüler sektörlerden birisi. E-ticaret sisteminde de yerini alan bu sektörde güzel tasarımlar ve fikirlerle kendinize yer bulabilirsiniz. Alışılmışın dışında orjinal ürün tasarımlar ve konseptler ile piyasaya hızlı bir giriş yaparak şansınızı artırın. Sevgililer, çocuklar, anne-babalar, öğretmenler ve iş arkadaşları için hazırlayabileceğiniz onlarca konseptte hediyelik ürünler rağbet görecektir.

Ev Sterilizasyonu

Bilindiği gibi dönem dönem iş yerleri ve ofislerde yapılan ilaçlama, sterilizasyon işlemlerinin benzerleri artık evler ve yazlıklarda da yapılmaya başlandı. Özellikle dönemsel kiralanan evler ve villar da oldukça popüler hale gelecek bir hizmet. Bu tip bir makineyle bile oldukça yüksek verimle işinize başlayabilir diğer detayları da eklersiniz.

Kendi İşini Kurmak İsteyenlerPin
Oda Havasını Temizleme Makinesi

Kendi İşini Kurmak İsteyenler için düzenli olarak sunacağımız iş fikirlerimiz devam edecek.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın