KIZÇEV bursları için son gün 11 eylül

Kız öğrencilere burs sağlayan vakıfların başında gelen KIZÇEV burslarına başvurular başladı. Detaylar haberimizde…

KIZÇEV Hakkında

KIZÇEV; kadının gücünün toplumun gücü olduğuna inanan ve bu bağlamda hayatın her alanında etkin insanlar yetişmesine katkı sağlayan bir sivil toplum kuruluşudur. Vakfın misyonu doğrultusunda ilerleyen, alanında en etkin dernek olmaktır. 

burs tarihleriPin
KIZÇEV

KIZÇEV Burs Kuralları

  • Burslar yıllık bazdadır ve aylık ödeme şeklindedir. Öğrencilerin okulda eğitim aldığı aylar için ödenir.
  • Dernek gelirleri dikkate alınarak burs verilecek öğrenci sayısını, aylık burs miktarlarını, ödeme zamanını belirlemeye Yönetim Kurulu yetkilidir.
  • Burs başvurularının değerlendirilmesinde bazı öncelikler esas alınır. Bunlar; Anne ve/ veya babanın yokluğu, maddi imkanları yetersiz gazi ve şehit çocukları, zihinsel veya bedensel engelliler, eski bursiyerler
  • İstanbul’da bulunan devlet eğitim kurumlarının örgün programlarında ya da özel okullarda %100 burslu olarak okuyor olması,
  • Eğitimi için maddi yetersizlikleri olması,
  • Öğrenciliğe yakışmayacak tutum ve davranış içinde bulunmaması ve/veya ülkemiz bütünlüğüne ve milli menfaatlerimize aykırı faaliyette bulunduğuna dair yargı ve ilgili öğretim kurumu yetkili organlarının kararının olmaması,
  • Genel not ortalamasının bulunduğu dönem itibari ile en az 100 üzerinden 50 ya da 4 üzerinden 2 olması (Yeni kayıtlı öğrencilerde bu şart aranmaz. Ayrıca özel durum nedeniyle bu ortalamadan daha düşük ortalamaların kabul edilmesi yetkisi Dernek Yönetim Kurulu’ndadır.)
  • Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışmaması ve/veya başka yerden nakdi burs ve kredi almaması (Kredi ve Yurtlar Kurumundan -KYK- alınan öğrenim kredisi hariç)

Başvuru tarihleri

KIZÇEV burs başvuruları, 1 Eylül – 11 Eylül saat 23:59 tarihleri arasında yapılır

BAŞVURU FORMU

Mevcut olan bursiyerler her sene tekrar başvuru formunu doldurarak talep edilen evrakları mail ile gönderirler. Başvurusunu yenilemeyenlerin bursu iptal edilir. İlk defa burs alacak öğrenciler, başvuru formu doldurulduktan sonra ön elemeden geçirilir. KIZÇEV Burs Komitesi değerlendirmesi sonrası, mülakata girmesi uygun görülen öğrencilere mail yolu ile bildirim yapılacaktır.

KIZÇEV BursPin
Bursun süresi ve devam şartları

En geç iki hafta içerisinde sonuçlar belirlenerek adaylara mail ile bildirilir. Burs hakkı kazanamayan adaylara mail ile bilgilendirme yapılmaz.

Bir diğer burs haberimiz- Türkiye Milli Kültür Vakfı Burs Başvurusu 2022

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın