KOSGEB’in 250 bin lira hibe desteği başlıyor

KOSGEB geri ödemesiz 250 bin lira hibe üst limitli destek ile kuruluş, işletme ve yetiştirme, makine ve teçhizat, tanıtım ve pazarlama başlıklarında destek verilecek.

KOSGEB desteklerinden faydalanmak için haberimizi okumanızı tavsiye ederiz. KOSGEB geri ödemesiz 250 Bin Lira programını başlatıyor. Ayrıca program ile işletme sahibinin mesleki birikimlerini aktarması için yetiştireceği personel için 150 bin liraya kadar destek sağlanacak.

250 bin lira hibe desteğiPin

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın işbirliğinde bu meslekleri sürdürenlere, istihdam oluşturma şartıyla 250 bin liraya kadar geri ödemesiz destek verilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 602 işletmenin başvurusunu kabul etti

Kültür ve Turizm Bakanlığı 602 işletmenin ön başvurusunu kabul etti. Bu kapsamda destekten yararlanabilmek için KOSGEB veri tabanına kayıt olmak için başvurular bugün başlayacak ve 30 Eylül’e kadar devam edecek.

250 Bin Lira Hibe Kimlere Sağlanacak

Destek programı ile özellikle usta-çırak ilişkisini güçlendirme amaçlanırken, bu kapsamda yeni personel istihdam eden işletmelere 250 bin liraya kadar geri ödemesiz destek sağlanacak.

Projeye ilişkin işbirliği protokolü, 24 Haziran’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy arasında imzalanmıştı. Şu ana kadar 72 ilden başvuru gelirken, en fazla başvuru İstanbul, Denizli, Gaziantep, Şanlıurfa ve Bursa illerinden geldi.

Program kapsamında yerli makine teşviki de var. Yerli makine kullananlara %15 ekstra destek sağlanacağı açıklandı.

Hibeden faydalanmak için başvuru linki

Balıkçılara sağlanan kredi ile ilgili haberimiz

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın