Kripto Borsası Robinhood Milyonlarca Dolar Ceza

Kripto para borsalarında olumsuz haberler bitmek bilmiyor. Son önemli gelişme ise Robinhood firmasına kesilen tarihi ceza. Firma milyonlarca dolar ceza ödeyecek. İşte Haberin detayları…

New York Mali Hizmetler Dairesi, Robinhood’un kripto para koluna kara para aklamayı önleme, tüketici koruma yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle 30 milyon dolar ceza kesti.

robinhoodPin
Firmanın resmi sitesinden bir alıntı

Robinhood neden ceza yedi?

Dünyanın önde gelen kripto alım satım firmalarından biri şok bir haberle sarsıldı. Borsa uygulaması, ABD’deki Gamestop hareketi esnasında alım satımları durdurmasıyla da dikkat çekmiş ve incelemeyle karşı karşıya kalmıştı.

Veri Sızıntısı mı cezaya sebep oldu?

Geçtiğimiz aylarda büyük bir skandalla gündeme gelen firma, yaptığı açıklamada siber saldırıya uğradığını ve 7 milyondan fazla müşterisinin kişisel bilgilerinin ele geçirildiğini duyurmuştu. Bugün ortaya çıkan haberlere göre borsa geçtiğimiz aylarda açılan bir davanın sonucunda milyonlarca dolar ceza ödeyecek.

WebTekno’nun ilgili haberi

Robinhood’da bir başka şok!

Kripto borsası Nisan ayında % 9 oranında çalışan sayısında küçülmeye gideceğini duyurmuştu. Şirket işlerin biraz daha sıkıntıya girmesiyle çalışanlarından yüzde 23’ünü çıkaracağını duyurdu.

İşten çıkarılan çalışanlar 1 Ekim tarihine kadar ilişiğini kesmiş olacak. Gün içerisinde finansal tablolarını açıklayacak olan borsanın beklentilerin altında kalacağı tahmin ediliyor. Hisseleri neredeyse yarı yarıya düşen şirket, bu gelişmelerle borsada bir miktar toparlanma yaşadı.

Bolu Belediyesinden “Aile Sigortası haberimizi incelemeyi unutmayın…

NYDFS’den Robinhood Açıklaması

NYDFS kısa süre önce yaptığı açıklamada, şirketin banka gizliliği yasası/kara para aklamayla mücadele programlarında yeterli çalışmalar yürütmediğini aktardı. Şirketin siber güvenlik programının New York eyalet düzenlemelerine tam olarak uymadığını da açıkladı. Tüm bunların ardından firmanın kripto para birimi bölümünün devlete 30 milyon dolar ceza ödeyeceğini açıkladı.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın