Kripto Piyasasında Son Durum 31 Temmuz 2022

Kripto piyasasından son haberler nelerdir? Bitcoin kaç para oldu? BTC ne kadar? Ethereum kaç dolar? Ethereum hakkında son haberler neler? Dogecoin ne durumda? tüm bunları ve fazlasını merak ediyorsanız 31 Temmuz için kripto haberimizi takip edin…

Kripto Piyasasında Son DurumPin
31 Temmuz 2022 Kripto Haber Özetleri

Bitcoin (BTC) ne kadar? 31 Temmuz 2022

Bitcoin son günlerde nispeten toparlansa da dün ve bugün yatay seyrini sürdürüyor. FED toplantısında beklenen karar gelmiş ve 75 baz puanlık faiz artışına gidilmişti. Bu kararın ardından 21.000 $ seviyelerinde gezen BTC 24 bin $ seviyesinin üstüne çıkmayı başarmıştı.
Dün Çin ve ABD arasındaki Tayvan gerginliğini artıracak söylemlerin artması, ABD yetkilisi Pelosi’nin uçağının Tayvan’a iniş izninin verilmeyeceği ve tehditkar Çin açıklamalarının ardından BTC ve riskli varlıklarda bir kısım geri çekilmeler ve yatay seyir hali gözlemlenmeye başlandı.

Ukrayna – Rusya arasındaki buğday anlaşması kripto varlıkları nasıl etkiler?

Bilindiği üzere Türkiye’nin gayretleri sonucu Türkiye, BM, Ukrayna ve Rusya arasında geçtiğimiz günlerde Buğday için transfer koridoru anlaşmaları görüşülmüş ve nihayetinde İstanbul merkezli bir transfer hattı kurulması için anlaşma sağlanmıştı. Ancak hemen ertesi gün Rusya’nın Odessa limanını vurması bu konudaki endişelerin azalmasını önleyici oldu.
Bu gerginliklerin tamamı emtia ve kripto varlıklar üzerinde risk oluşmasına sebep olmaktadır.

ABD Başkanı yeniden Covid oldu

ABD başkanı Joe Biden bir kaç hafta önce koronavirüse yakalanmış ve hafif atlatmıştı. Dün yetkililerin yaptığı açıklamaya göre Biden ‘ın Covid-19 testi yeniden pozitife dönüştü.

FTX, Dubai’ye açıldı

ABD merkezli kripto borsası FTX, Dubai’de hizmete başlayacağını duyurdu. FTX, Dubai’de hizmet vermek için gereken tüm onayları aldığını bildirdi.

Ethereum (ETH) durum ne?

ETH cumartesi günü 1740 dolar seviyelerine çıkmış ancak benzer olumsuz haberler ve savaş söylentileriyle 1680 doların altına hızlı bir düşüş yaşamıştı. ABD yetkilisi Pelosi’nin henüz Tayvan ziyaretinin netleşmemesi gibi durumlar karşısında toparlanma yaşayan ETH anlık olarak 1711 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Ethereum Merge Etkisi Fiyatlara da Yansıdı

Son zamanlarda gündemin sıcak konularından birisi olan Ethereum Merge, hareketliliği beraberinde getiriyor. Ethereum Merge, Eylül ayına yaklaşırken aktivasyona hazırlanıyor ve Ethereum (ETH) piyasada yukarı yönde hareket ediyor.
Geçtiğimiz günlerde Ethereum geliştiricileri, düzenlediği toplantıda Merge aktivasyonu için geçici tarih olarak 19 Eylül’ü işaret etmişti. Ardından, en aktif kripto para birimleri arasındaki ETH’nin piyasa hacminde, NFT’lerinde ve gas ücretlerinde olumlu gelişme yaşandı.

İlgili haberin detayları…

Vitalik Buterin’den Saylor’a çok sert sözler!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, yakın zamanda attığı bir Tweet’te MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a yüklendi ve önde gelen Bitcoin maksimalistini “tam bir soytarı” olarak tanımladı. Kripto piyasası oldukça gergin söylemlerle devam ediyor.

Vitalik’i kızdıran ise Michael Saylor’un kısa süre önce ETH için verdiği demeçler olduğu söyleniyor. Saylor, ETH için bir süre önce “ETH’yi menkul kıymet olarak görüyorum” demiş ve şunları sözlerine eklemişti: “Menkul kıymetler yasalarının temeli yalan söylemeyeceksin, hile yapmayacaksın ya da çalmayacaksındır. Yasanın temeli budur.”

İşte Vitalik’in sözleri

Altcoin piyasasından token yakma, yükseltme ve etkinlik haberleri

  • BNB Chain tabanlı Subme’nin (SUB), token yakma etkinliği 1 Ağustos’ta başlatıyor.
  • Kadena (KDA), gas maliyeti olmayan DEX platformunu 1 Ağustos’ta mainnet’te yayınlıyor.
  • ZAT Project (ZPRO) toplam arzının %3’ü olan 3 milyon token’i Ağustos ayı içinde yakacağını duyurdu.
  • WeWay (WWY), farming ödülü ve kilitlenme süresi olmayan Staking v2.0’ı başlattı.
  • Floki (FLOKI), 1 Ağustos saat akşam saat 18:00’da Telegram üzerinde AMA oturumu yapacak.
  • XTexchange (XT.COM), SSX/USDT (SOMESING (SSX)) çiftini inovasyon bölgesinde (metaverse) listelediğini duyurdu. Para yatırma işlemleri bugün saat 13:00’da açıldı. Para çekme işlemleri 2 Ağustos’ta açık olacak.
  • Wing Finance (WING), WING dağıtım modelinin optimizasyonu için yükseltmeyi 1 Ağustos’ta yapacak.
  • SW DAO, White Label yatırım platformunda geliştirmeyi tamamladı.

EY Girişimci Kadın Liderler Programı 2022

BTC ne kadar oldu?

Bitcoin an itibariyle 426 bin TL seviyelerinde yatay bir seyir sürdürüyor.

İngiltere’den kripto piyasası için sert düzenleme çağrısı

İngiltere Merkez Bankası, kripto varlıkların değerinde 2 trilyon dolarlık bir düşüşün piyasanın savunmasız oluşunu ve daha etkili hukuki yaptırımlara duyulan ihtiyacı vurguladığını belirtti.
Kripto piyasası hakkında açıklamalarda bulunan banka Salı günü yapılan açıklamada, “dijital varlıkların toplam piyasa değerlerinin 2021 sonunda neredeyse 3 trilyon dolar olan zirveden yaklaşık 900 milyar dolara düştüğünü söyledi. Son aylardaki aşırı dengesizlik, zararına satışlara yol açan likidite uyumsuzluklarına ve katılımcıların kaldıraçlı pozisyonlarını kapatmalarına yol açtı. Bu durum da piyasanın zayıflığını ortaya çıkardı” ifadelerini kullandı.

5/5 - (3 votes)
Yorum yapın