Kurumların Burs Başvurusu Başladı

Türkiye’de Üniversite sınavlarının sonuçlarını açıklandı. Artık adaylar gidecekleri üniversitelerin hesaplarını yaparken bir yandan da kara kara maliyetleri düşünüyor.

Bir süredir devam eden ve artma eğilimini sürdüren barınma krizi bu yıl üniversite öğrencilerini daha çok vuracak gibi. Bu durumda öğrencileri yeni gelir kaynakları bulmaya itiyor.

Üniversite Öğrencileri Vakıf ve Diğer Kurumların Burs Başvuru tarihlerini merak ediyor. Bu öğrencilerimizi için yazımızda bursa veren kurumları ve burs başvuruları hakkında bilgilendirmek istedik.

Türkiye ‘de Burs Başvurusu Yapabileceğiniz Kurumlar

Elbette bir çok kurum var. Vakıflar, özel işletmeler, belediyeler… Bunlardan burs başvurusu toplamaya başlayanları inceleyelim.

Akın Global Eğitim ve Yardım Vakfı Bursu: Vakıf ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine burs sağlıyor. Bu yıl 15 Ağustos-30 Ağustos 2022 tarihinde burs başvuruları açılacaktır.

burs başvurusuPin
AGEYV bu yılda burs vereceğini duyurdu

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu: Vakıf; tıp, eczacılık, hemşirelik, diş hekimliği ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Lisans Bölümlerinde okuyan 2. sınıf ve üstü lisans öğrencilerine burs imkanı sunuyor. Bu bursun şartları şu şekilde:

-T.C vatandaşı olmak
-Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı olmak
-Eğitimini sürdürmek için gerekli maddi imkandan yoksun olmak
-Ailenin mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak
-Herhangi bir işte çalışmamak
-Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) dışında başka bir kamu ve özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak
Burs başvurusu için Tıklayınız (Başvuru tarihleri 15 Ağustos – 16 Eylül)

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu: Bu burstan lise ve üniversite öğrencileri faydalanabiliyor. ÇYDD tarafından yapılan açıklamada burs şartları;

-T.C. Vatandaşı olan,
-Türkiye sınırları içinde okuyan öğrencilere burs veriliyor (Kıbrıs, Türki Cumhuriyetler vb burs imkanından faydalanamaz)
-Sadece devlet okullarında okuyan öğrenciler başvuru yapabilir.
-Ekonomik olarak bursa ihtiyacı olan, başarılı olmak diğer aranan bir şart
Ortaöğrenim ve Üniversite Öğrencisi olan, ( Yüksek lisans, Doktora öğrencilerine burs verilmez)

ÇYDD bursu başvuruları Eylül 2022 ‘de başlayacak.

burs başvurusuPin
ÇYDD yıllardır öğrencilere burs dağıtıyor

TEV Bursu: Türk Eğitim Vakfı tarafından yapılan açıklamada lise ve üniversite öğrencilerine burs verileceği açıklandı.

Burs başvuru tarihleri 1-30 Eylül 2022 olarak açıklandı

Sema Yazar Gençlik Vakfı Bursu: Kurum bu yılda burs vereceğini açıkladı. Henüz başvuru tarihi ve başvuru şartları açıklanmazken kurumun internet sitesini takipte kalmanızda fayda var.

Rüştü Akın Vakfı Bursu: Rüştü Akın Vakfı tarafından yapılan açıklamada burs başvurusu hakkında, “2022 – 2023 eğitim-öğretim dönemi için burs başvuruları 31 Ağustos 2022 tarihine kadar Burslar bölümündeki Burs Başvuru Şartları doğrultusunda alınacaktır.” denildi.

Lises Vakfı Bursu: Lises Vakfı, 2022 – 2023 eğitim öğretim yılında Lions Yönetim Çevresi Federasyonu sınırları içinde bulunan bir ilde üniversite okuyan öğrencilere karşılıksız burs verecek.

Vakıf yaptığı burs duyurusunda, burs hazırlık sınıfından sonra, üniversitenin normal bitirme süresince yılın 10 ayı boyunca her ay 600 TL olarak verileceğini ve burs alanların transkriptleri her dönem talep edilecek olup, 2.5 ortalamanın altına düşen öğrencilerin bursları kesileceğini belirtti.

ATEG Vakfı Bursu: Ankara Teknik Eğitimi Geliştirme Vakfı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında da ihtiyaç sahibi olan öğrencilere eğitim hayatlarını devam ettirebilmeleri için karşılıksız burs vermeye devam edecek.

ATEG Vakfı Bursları lisans eğitimi gören öğrencilere aşağıda belirtilen koşulları sağlayan öğrencilere karşılıksız burs verilecektir. ATEG Vakfı Bursları başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilmektedir. Burslar, Ekim-Haziran arasında 9 ay süresince öğrencinin banka hesabına havale edilir.

Anadolu Vakfı Bursu: Vakıf tarafından yapılan açıklamada 2022-2023 burs başvurularının 01-30 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşeceğini belirtti. Başvuruların ardından adaylar ÖSYM puan sırasına göre ve bölümler için belirlelenen kontenjanlara göre mülakata çağırılır.

Elizabeth Greenshields Vakfı Bursu: Bursa başvuru yapacak adayların kariyerlerinin erken veya gelişim aşamasında olmalıdır. Adayların resim, çizim, figüratif gravür ve heykeltıraşlık yapmaları gerekmektedir. Adayların bu alanlarda kariyer yapacaklarını göstermeleri gerekmektedir. Adayların en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Burs miktarı 17.000$ gibi ciddi bir rakamdır.

burs başvurusuPin
TUBİTAK Yurt Dışı Doktora Öğrencilerini Desteklemeye Devam Ediyor

Tübitak 2213 – A Yurt Dışı Doktora Bursu: Üniversite mezunlarının eğitimlerini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönmeleri kaydıyla yurt dışında lisansüstü eğitim almalarına destek sağlamaktır. Program kapsamında, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu tarafından belirlenen öncelikli alanlar ve buna bağlı olarak Yönetim Kurulu’nun belirlediği alanlarda yurt dışında doktora yapmak isteyen öğrencilere yurt dışındaki bir doktora programına kayıt yaptırmış olmaları şartıyla burs verilir. Detaylar için Tıklayınız

Dar gelirliler ve Engellilere 1400 TL sosyal yardım Başvurusu

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın