KYK Beslenme Yardımına Güncelleme. Artık 60 TL

Üniversite öğrencilerinin bir kısmını ilgilendiren sevindirici gelişme yaşandı. KYK beslenme yardımı 25 Liradan 60 Liraya yükseltildi

Öğrencilere KYK yurtlarında yapılan beslenme yardımı, günlük 25 liradan 60 liraya çıkarıldı.

KYK Beslenme YardımıPin
Beslenme yardımı 25 TL ‘den 60 TL ye çıkarıldı

Cumhurbaşkanı KYK Beslenme Yardımını Kabine Toplantısı Sonrası Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de yapılan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Kritik meselelerin gündeme alındığı kabine sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere de müjde verdi.

Erdoğan açıklamasında “Geçmişte her eğitim-öğretim yılı açılışında gerginlik sebebi olan üniversite harçlarını da bildiğiniz gibi biz kaldırdık. Bu vesile ile üniversite öğrencilerimize bir de müjde vermek istiyoruz. Ek yerleştirmelerin devam ettiği ve fiyatlarını değiştirmediğimiz yüksek öğrenim yurtlarında kalan öğrencilerimize vermiş olduğumuz beslenme yardımını günlük 25 liradan 60 liraya çıkartıyoruz. Böylece, beslenme yardımını iki buçuk katlık bir artışla aylık 1800 liraya yükseltiyoruz. Amacımız, üniversite öğrencilerimize yurtlarımızda kaliteli ve doyurucu yemek sunmaya yardım etmektir. “ dedi.

Yurt Kapasitesi Hakkında Açıklamalar

“Üniversitelerimizin açılmaya başlamasıyla öğrencilerimizin yurt taleplerini karşılayacak yeni adımları da devreye alıyoruz. Yurt kapasitemizi 182 bin yataktan 850 bin yatağa çıkartarak hiçbir gencimizin barınma sorunu yüzünden eğitiminden mahrum kalmamasını sağlamanın gayreti içerisindeyiz.

Geçmişte başvuran öğrencilerimizin cüzi bir kısmını yurda yerleştirebilirken, biz bunu 90’lar seviyesine çıkardık. Bu anlayışla 14 Eylül’de 105 yeni yurt binamızın daha açılışını yaptık. Artan kapasite sayesinde ilk yerleştirmede dah yüzde 80’lik talep karşılama oranını yakaladık.

Netflix’den sonra BluTV ücretlerine de zam geldi

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın