KYK Burs Başvuruları açıldı mı 2022

Bugün KYK Yurt sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK Burs Başvurularının ne zaman açılacağı meraklan beklenmeye başladı. Gözler GSB’de…

Kredi Yurtlar Kurumu bugün öğlen saatlerinde açıklama yaparak yurt başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. e-Devlet üzerinden, başvuru yapan öğrenciler sonuçlarını kontrol edebiliyor.

kyk bursu ne kadar olacak 2022Pin
KYK Burs Başvuruları Yakında

KYK Burs Başvurularında Geri Sayım…

KYK Bursları için yakında Gençlik ve Spor Bakanlığından açıklama yapması bekleniyor. Barınma ihtiyaçlarını karşılayan öğrenciler şimdi de KYK burslarını alarak eğitimlerine destek olmak istiyor. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman?

KYK burs ve kredi başvuru tarihleri henüz belli olmazken geçen yıl başvurular 5 Kasım’da başlayıp 8 Kasım’da sona ermişti.

KYK Burs Başvuruları bu yılda Ekim veya Kasım’da

Başvuruların yine Kasım ayının ilk haftalarında başlaması bekleniyor. Ancak başvuruların biraz daha öne çekilip Ekim ortasından sonraya da alınabileceği konuşuluyor. KYK burs başvurusu öncesinde, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından belirlenen başvuru şartları merak ediliyor. İşte KYK burslarından faydalanabilecek olan kişiler ise Lisans ve ön lisans öğrencileri. Genellikle maddi durumu iyi olmayan öğrencilere karşılıksız burs verilirken, kredi başvurularında ise neredeyse isteyen her öğrenciye bu imkan sağlanıyor.

İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez). Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)

kyk bursu gsb duyurusuPin
KYK Bursu ne kadar olacak 2022

KYK Yurt Sonuçları Bugün Açıklandı

KYK yurt sonuçları GSB tarafından açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “(KYK) Birinci faz yer yerleştirmede tarihimizin en yüksek yerleştirme oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” açıklamasında bulundu. KYK yurt sonuçları, e-Devlet üzerinden sorgulanabiliyor.

KYK YURT SONUÇLARI SORGULAMA

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, GSB Yurtları 2022- 2023 eğitim öğretim yılı yurt yerleştirme sonuçlarına ilişkin Cebeci Site Yurdu’nda açıklamalarda bulundu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “(KYK) Birinci faz yer yerleştirmede tarihimizin en yüksek yerleştirme oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

KYK Yurt Sonuçlarının açıklanmasıyla beraber gözler yapılacak burs başvuru duyurusuna çevrildi. İBB yurt başvuruları başladı. 950 TL…

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın