KYK Burs Başvurusu Ne Zaman?

Kredi Yurtlar Kurumunun burs başvurusu ne zaman başlayacak. KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor? KYK bursuna nasıl başvururum gibi soruların sıklıkla sorulduğu bir dönemdeyiz.

Yüzbinlerce öğrenci KYK yurt başvurularının ardından şimdi de burs başvurularını takip ediyor. KYK burs başvurusu 2022-2023’de ne zaman başlayacak sorusunun cevabı henüz net değil ancak daha önceki yıllarda ekim ayı içerisinde başvuruların başladığını biliyoruz.

KYK Burs BaşvurusuPin
KYK Burs Başvurusu

KYK Burs Başvurusu ve Burs Miktarı

Burs başvurularının en geç ekim ayı içerisinde başlaması bekleniyor. Sonuçların açıklanmasıyla beraber genellikle biriken burslar ve yeni fiyatıyla burs ödemeleri ocak ayının ilk haftası yapılmaktadır. Tıpkı yurt başvuruları gibi burs başvurularının da süresi fazla uzun olmadığından adayların mutlaka sık sık konuyu araştırması gerekiyor.

KYK Bursu ve KYK Kredisi Ne Kadar?

Şu an için üniversite öğrencileri 850 TL, yüksek lisans öğrencileri 1700 TL ve doktora öğrencileri 2550 TL alıyor. Bunun haricindeki KYK burs ve kredilerinde artışın yeni yılla beraber yapılması bekleniyor.

Üniversiteden ayrılan öğrencinin KYK bursu kesilir. Üniversiteyi donduran öğrenci ise kuruma durumunun bildirildiği tarihi takip eden ödeme döneminden itibaren kalan süre kadar kesilir. 

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın